Upały Tarnów

i

Autor: Pixabay / IMGW - screen IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami dla Tarnowa i powiatu tarnowskiego

Pogoda

W Tarnowie jest piekielnie gorąco! Tropikalne upały szybko nie ustąpią. IMGW ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami dla Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Synoptycy prognozują, że od środy, 10 lipca do soboty, 13 lipca 2024 roku, przez region przejdzie fala ponad 30-stopniowych upałów.

IMGW ostrzega przed upałami w Tarnowie i regionie tarnowskim

Ostrzeżenie drugiego stopnia wydane przez synoptyków obowiązuje od środy, 10 lipca 2024 roku, i dotyczy Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. Tego dnia termometry pokażą do 28 do 31 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być w czwartek, 11 lipca, bo aż od 33 do 35 stopni Celsjusza. Temperatury na takim poziomie utrzymają się do sobotniego wieczoru. Gorące będą również najbliższe noce, kiedy minimalne odczyty wyniosą od 17 do 23 stopni Celsjusza. Tropikalne upały zelżą dopiero w niedzielę, 14 lipca.

Pomarańczowy alert IMGW obowiązuje do godziny 20:30 w sobotę, 13 lipca. Prawdopodobieństwo wystąpienia upałów wynosi 80 procent. W tym tygodniu w Tarnowie i powiecie tarnowskim mogą pojawić się również gwałtowne burze.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gdzie wypocząć nad wodą w Tarnowie i okolicach? Te miejsca są najchętniej wybierane! [GALERIA]

Quiz. Rockowe i metalowe hity o wakacjach. Pamiętasz, kto śpiewał te piosenki?

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewał przebój „Permanent Vacation”?
Eska Summer City Olsztyn! X Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach