Wiadomości

Strażnicy miejscy z Tarnowa walczą z pijącymi „pod chmurką”. Tytuły wpisów mundurowych robią furorę!

Strażnicy miejscy z Tarnowa nie mają zamiaru odpuszczać osobom pijącym alkohol „pod chmurką”. Na stronie jednostki praktycznie codziennie można znaleźć nowy wpis informujący o tego typu incydencie. Co ciekawe, mundurowi każdego dnia opisują podjętą interwencję niebanalnym tytułem. Wśród najciekawszych można przeczytać takie, jak: „Czarna wiśnia na śniadanie”, „Zatankował i pojechał niedaleko” czy „We dwóch raźniej”.

Strażnicy miejscy nie odpuszczają pijącym „pod chmurką”. Nie ma dnia bez interwencji!

Straż Miejska w Tarnowie od początku wakacji zmaga się z wysypem osób spożywających alkohol „pod chmurką”. Funkcjonariusze opisują na swojej stronie internetowej każdą podjętą interwencję, a przy okazji bawią się w wymyślanie coraz bardziej chwytliwych tytułów publikowanych wpisów. Ostatni tego typu incydent strażnicy zatytułowali „Jestem eko piwoszem”. Dotyczył czterech mężczyzn spożywających piwo, wyciągane z papierowej torby, przy ulicy Krakowskiej. Delikwentów wypatrzył operator monitoringu miejskiego. Do incydentu doszło 8 lipca.

Wcześniejszy wpis „Zatankował i pojechał niedaleko” odnosił się do anonimowego zgłoszenia z 25 czerwca o osobie leżącej na stacji paliw przy ulicy Tuchowskiej. Mężczyzna, który dopuścił się nieobyczajnego wybryku w miejscu publicznym został przetransportowany do Punktu Opieki Nad Osobami Nietrzeźwymi i pozostawiony tam do wytrzeźwienia. Ponadto skierowano wobec niego wniosek o ukaranie do tarnowskiego sądu.

Inny incydent, również z 25 czerwca, dotyczył dwóch mężczyzn popijających wino na ławce przy Skwerze Wójta Kiliana Bałkowicza. Jeden z nich był dobrze znany mundurowym, bowiem mieli już okazję podejmować wobec niego podobną interwencję. Recydywista nie został tym razem potraktowany ulgowo i jego sprawa znajdzie finał w tarnowskim sądzie. Drugi mężczyzna otrzymał mandat karny, ale zanim go przyjął, usłyszał ciekawą poradę od swego kompana: „Nie przyjmuj mandatu, za 100 posiedzisz jeden dzień, napiszesz podanie do dyrektora więzienia, że nie masz za co żyć i dostaniesz dodatkowe 100 zł. i tak jesteś stówę do przodu” – czytamy w cytacie zamieszczonym na stronie Straży Miejskiej w Tarnowie. Wpis otrzymał tytuł „We dwóch raźniej”.

Dzień wcześniej, 24 czerwca, jeden z opisanych powyżej mężczyzn spożywał wino dokładnie w tym samym miejscu, czyli przy Skwerze Wójta Kiliana Bałkowicza. Interwencja otrzymała tytuł „Czarna wiśnia na śniadanie”.

Ponadto na stronie Straży Miejskiej w Tarnowie można znaleźć takie tytuły artykułów, jak: „Zdesperowany przy Skwerze Starej Synagogi” (20 czerwca, mężczyzna popijający piwo), „Zimne piwko na upale” (18 czerwca, mężczyzna spożywający piwo przy Skwerze Bohaterów Zadwórza 1920) czy „Poranna niedzielna impreza przy pomniku wieszcza” (16 czerwca, trzy osoby pijące alkohol przed pomnikiem Adama Mickiewicza na Placu Kazimierza Wielkiego).

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Polskie przeboje o plaży i morzu. Jak dobrze pamiętasz wakacyjne piosenki?

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewał przebój „Na jednej z dzikich plaż”?
Tak Rutkowscy będą spędzać lato. "Junior będzie miał bardzo bogate wakacje"