Industria Kielce pokonała Grupę Azoty Unię Tarnów

Autor: Michał Stańczyk Industria Kielce pokonała Grupę Azoty Unię Tarnów

Kielczanie nie dali szans szczypiornistom Grupy Azoty Unii Tarnów. Pewna wygrana Mistrzów Polski

2024-02-03 19:00

Szczypiorniści Grupy Azoty Unii Tarnów przegrali pierwszy po ponad miesięcznej przerwie mecz w Orlen Superlidze. Ulegli Mistrzom Polski Industrii Kielce 26 do 39. Kibice zgromadzeni w Arenie Jaskółka w tarnowskich Mościcach mogli obserwować show drużyny gości. Skuteczne kontrataki pozwoliły podopiecznym Talanta Dujshebaeva szybko zbudować przewagę.

Przewaga Kielczan w I połowie

Strzelcem gola otwierającego wynik spotkania był Szymon Sićko. Skuteczną interwencję między słupkami zaliczył Jakub Wysocki. W 9. minucie Arkadiusz Moryto podniósł przewagę kielczan do sześciu trafień 3:9. O czas poprosił trener zespołu gospodarzy, Marcin Janas. Imponującą bramkę dla tarnowian zdobył Jakub Adamski. Błąd kroków popełnił Albert Sanek. Po stronie gości nie do zatrzymania był Szymon Wiaderny, który w 14. minucie zapisał przy swoim nazwisku już czwartego gola. Na boisku pojawił się Paweł Paczkowski. Rzut karny dla gospodarzy pewnie wykorzystał Paweł Podsiadło. Daniel Dujshebaev został ukarany dwuminutową karą, co na chwilę wykluczyło go z aktywnej gry, pozostawiając drużynę w osłabieniu. Pierwsza połowa dobiegła końca, a na tablicy widniał rezultat 13:23.

Bardziej wyrównana II połowa

Po przerwie na ławkę kar odesłany został Szymon Sićko. Solidnie między słupkami prezentował się Małecki. Fantastyczne trafienie z kontrataku zdobył Alex Dujshebaev. Do gry powrócił Szymon Wiaderny. W 41. minucie spotkania przewaga graczy Industrii wynosiła już dwanaście punktów. Swoją “siódemkę” spożytkował Marcel Zdobylak. Kolejny raz o przerwę dla swojego zespołu poprosił trener Janas. Rzut Cezarego Surgiela z siódmego metra obronił Patryk Małecki. Pojedynek zakończył się wysoką wygraną Kielc 26:39. MVP spotkania został Alex Dujshebaev.

- Bardzo bolały mnie te rzuty w pierwszej połowie. Z całym szacunkiem dla bramkarza z Kielc, ale rzucaliśmy w niego, nawet nie musiał się za bardzo ruszać. Gdyby nie te obrony, Kielczanie nie mogliby zagrać z kontry i ta przewaga do przerwy nie byłaby taka wysoka. Ale wszyscy dzisiaj pograli, wszyscy skończyli mecz zdrowi. To jest najważniejsze, bo teraz mamy bardzo ważne mecze - podsumował Marcin Janas, trener Grupy Azoty Unii Tarnów.

- Punkty cieszą. Dobra gra szczególnie w pierwszej połowie ustawiła spotkanie. Ostatni mecz 2023 roku przegraliśmy, więc dobrze było zacząć kolejny rok od zwycięstwa. Jesteśmy zadowoleni zarówno z debiutów w naszej drużynie, jak i powrotów kontuzjowanych zawodników. Podobała nam się też intensywność w obronie. Przechwytywaliśmy dużo piłek, przeszkadzaliśmy przeciwnikom w oddawaniu rzutów z dogodnych pozycji i dzięki temu bardzo dużo biegaliśmy do kontry, co pozwoliło zbudować bezpieczną przewagę i kontrolować przebieg meczu w drugiej połowie - podsumował Krzysztof Lijewski, drugi trener Industrii Kielce.

Tarnowscy szczypiorniści kolejny mecz zagrają już w środę, 7 lutego. Podopieczni trenera Marcina Janasa na wyjeździe zmierzą się z Zepter KPR Legionowem. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

UNIA: Wysocki (11%), Małecki (35%) – Zdobylak 1, Wątroba 1, Sanek 2, Podsiadło 5, Małek, Bushkou 1, Smolikau 4, Adamski 4, Słupski, Parovinchak 6, Sikora, Mrozowicz, Tokarz 2

Karne: 3/4

Kary: Sikora, Mrozowicz

INDUSTRIA: Mestric (35%), Wałach (25%) – Olejniczak, Wiaderny 4, Sićko 4, A. Dujshbaev 8, Tournat 5 Karacic 4, Moryto 6, D. Dujshebaev, Thrastarson, Surgiel 4, Paczkowski 2, Kaddah 2

Karne: 2/3

Kary: D.Dujshebaev, Sićko

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Quiz. Co wiesz o tłustym czwartku? Wszyscy się znają, niewielu odpowie dobrze!