Szczepienie

i

Autor: whitesession/Pixabay/cc0 Na podjęcie decyzji o szczepieniu mają czas do 28 grudnia

Jeszcze mają czas do namysłu. Do poniedziałku zgłoszenia do szczepień na Covid-19 [AUDIO]

2020-12-23 12:12

Zostało jeszcze kilka dni na podjęcie decyzji. Jeszcze do poniedziałku, 28 grudnia, pracownicy obu tarnowskich szpitali mogą zgłaszać chęć udziału w szczepieniach przeciwko COVID-19. Wiele osób ma obawy, tymczasem była wiceminister zdrowia zapewnia, że specyfik jest bezpieczny, bo musiał przejść szereg szczegółowych testów.

Oba tarnowskie szpitale znalazły się na liście tak zwanych szpitali węzłowych, w których w pierwszej kolejności ruszy program szczepień dla personelu i pracowników aptek. Trwa nabór osób, które chcą skorzystać z tej formy profilaktyki. W Specjalistycznym Szpitalu im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie termin zgłoszeń upływa w poniedziałek (28 grudnia) o 8:00. Natomiast w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza można się będzie zgłaszać do godziny 10:00.

Przed pierwszą gwiazdką - świąteczne przygotowania

- Skupiamy się teraz na tej formie walki z pandemią. Mamy nadzieję, że zarówno wśród pracowników służby zdrowia i aptek, ale też wśród mieszkańców w kolejnym etapie zainteresowanie szczepieniami będzie duże – mówi Joanna Paździo, rzeczniczka wojewody małopolskiego.

POSŁUCHAJ: O szczepieniach na Covid-19 Joanna Paździo, rzecznik wojewody małopolskiego

Mieszkańcy Tarnowa i regionu dość sceptycznie podchodzą do możliwości zaszczepienia się przeciwko Covid-19. Argumentują, że prace nad specyfikiem trwały krótko i nie są znane wszystkie możliwe skutki uboczne jego podania. Tymczasem zdaniem byłej wiceminister zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko, nie ma powodów do obaw.

- Każdy lek musi przejść cały szereg testów, badań, w których musi zostać udowodnione, że jest bezpieczny i skuteczny. Europejska Agencja Leków nie zarejestruje produktu, który nie przejdzie poszczególnych faz testowania – argumentuje Józefa Szczurek – Żelazko.

POSŁUCHAJ: O szczepieniach na Covid-19 mówi Józefa Szczurek-Żelazko, była wiceminister zdrowia

Według zapowiedzi, szczepionki mają dotrzeć do placówek w regionie tuż po świętach, więc jest szansa, że pierwsi chętni otrzymają je jeszcze przed końcem roku. W pierwszej kolejności mają być szczepieni pracownicy służby zdrowia i aptek.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

[QUIZ] Największe polskie hity lat 80. Kto śpiewa ten przebój?

Pytanie 1 z 25
Który zespół wylansował przebój "Słodkiego, miłego życia"?