Robert Wardzała

i

Autor: Justyna Świderska Robert Wardzała

Wiadomości

Jeden, wspólny kandydat na prezydenta – apel tarnowskiej Platformy Obywatelskiej

2024-01-08 15:12

Poseł Koalicji Obywatelskiej i szef Platformy Obywatelskiej w Tarnowie Robert Wardzała zaapelował do środowisk Koalicji 15 października o wystawienie wspólnego kandydata na prezydenta Tarnowa w kwietniowych wyborach samorządowych.

To ma być recepta, na pokonanie kandydata Prawa i Sprawiedliwości oraz gwarancja realizacji programu Koalicji 15 października. A chodzi o wystawienie jednego, wspólnego dla wszystkich ugrupowań tworzących Koalicję, kandydata na prezydenta Tarnowa w nadchodzących wyborach samorządowych. Z takim apelem zwrócił się właśnie do wszystkich ugrupowań koalicji rządzącej poseł Robert Wardzała. Jak zaznacza, KO nie wytypowała jeszcze własnego kandydata. Zadeklarował otwartość i gotowość do rozmów w tej sprawie.

POSŁUCHAJ: mówią Robert Wardzała i Zbigniew Kajpus

- Na wzór paktu senackiego, proponujemy stworzenie takiej konstrukcji w Tarnowie., z jednym kandydatem popieranym przez wszystkie siły demokratyczne, które tworzą Koalicję 15 października. Zapraszamy do rozmów. (…) Gdyby do tego nie doszło, jesteśmy gotowi do wystawienia własnego kandydata, ale dzisiaj nie potrafię przesądzić o jego personaliach – zastrzegał Robert Wardzała.

Zamkną szkołę na rok. Uczniowie przymusowo przenoszeni do innych placówek

Jednocześnie Wardzała zauważa, że czasu na decyzję jest niewiele, bo czeka nas bardzo gorący okres. Oczekuje, że do ustalenia wspólnego kandydata na prezydenta Tarnowa dojdzie w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni. Zapowiada również przeprowadzenie w najbliższych dniach sondażu, który ma pokazać preferencje tarnowian w tym zakresie. Jego wyniki mają być fundamentem do realnej oceny i pozwolą wyznaczyć kierunek dalszych działań, wskazując kandydata, który ma największe szanse na zwycięstwo w nadchodzących wyborach samorządowych.

Sam szef Platformy Obywatelskiej w Tarnowie nie potwierdza swojego kandydowania w walce o fotel prezydenta miasta. Wiadomo już, że oficjalnie starania o ten urząd zapowiedzieli bezpartyjny kandydat Krzysztof Rodak, były prezes MPEC Tarnów, a także Jakub Kwaśny, obecny przewodniczący Rady Miasta Tarnowa. Przypomnijmy, zgodnie z zapowiedzią premiera Donalda Tuska pierwsza tura wyborów samorządowych prawdopodobnie odbędzie się 7-go, a druga – 21-go kwietnia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Władca Pierścieni QUIZ. Dopasuj aktora do postaci, którą zagrał w filmach! 10 na 10 tylko dla mistrzów!

Pytanie 1 z 10
Elijah Wood zagrał: