Krzysztof Rodak

i

Autor: Justyna Świderska Krzysztof Rodak

Wiadomości

Krzysztof Rodak oficjalnie kandydatem na prezydenta Tarnowa

2024-01-06 9:01

Będzie się ubiegał o fotel prezydenta miasta. Krzysztof Rodak, były prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Tarnowie, ogłosił w środę (3 stycznia 2024), swój start w nadchodzących wyborach samorządowych. Przekonuje, że jego doświadczenie zawodowe może przysłużyć się miastu.

Krzysztof Rodak, wspierany przez think-tank Inicjatywa Tarnowska niezależny i bezpartyjny kandydat, ogłosił w środę (3 stycznia 2024) oficjalnie swój start w nadchodzących wyborach samorządowych. Będzie się ubiegał o stanowisko prezydenta Tarnowa. Wbrew zapewnieniom obecnego włodarza miasta, Krzysztof Rodak przekonuje, że w jego ocenie Tarnów wcale nie znajduje się obecnie „w najlepszym okresie swojego rozwoju”.

POSŁUCHAJ: mówi Krzysztof Rodak, kandydat na prezydenta Tarnowa

- Wiele jest do zrobienia. Trzeba zrównoważyć finanse naszego miasta, skończyć ze spiralą zadłużania w nieskończoność, to są ogromne wyzwania. Tarnowianie mają oczekiwania, że miasto będzie się rozwijać, że będziemy przeciwdziałać wyludnieniu, budować ofertę dla mieszkańców, dlatego tak ważna jest współpraca – z politykami różnych opcji, samorządem powiatowym, wojewódzkim. Trzeba przywrócić porozumienia międzygminne, na przykład w dziedzinie transportu zbiorowego, co sprzyja integracji – argumentował Krzysztof Rodak, w rozmowie z Radiem ESKA Tarnów.

To nie Mazury, to centrum Warszawy. Niesamowita metamorfoza parku

Zdaniem kandydata na prezydenta Tarnowa konieczne jest zabieganie o przedsiębiorców, bo to oni zapewnią młodym ludziom dobrą i ciekawą pracę w nowoczesnych firmach oraz godziwe zarobki, co spowoduje, że młodzi nie będą opuszczali miasta. Stawia również na rozwój budownictwa mieszkaniowego, jako kolejny argument wiążący mieszkańców z Tarnowem. Krzysztof Rodak jest również zwolennikiem działań, mających doprowadzić do zmian w podziale statystycznym kraju, dzięki czemu Tarnów miałby znaleźć się w strefie Polski Wschodniej. To miałoby zapewnić miastu lepsze finansowanie.

Krzysztof Rodak deklaruje apolityczność. Dodaje, że jego doświadczenie zawodowe może przełożyć się na wymierne korzyści dla Tarnowa. Przypomnijmy, przez 28 lat Rodak był prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, a w latach 90. pełnił funkcję wiceprezydenta miasta. Wybory samorządowe w 2024 roku odbędą się prawdopodobnie 7 i 21 kwietnia – poinformował w środę, 3 stycznia, premier Donald Tusk.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze znasz seriale fantasy? Tylko największy fan bezbłędnie rozwiąże ten quiz

Pytanie 1 z 8
Ile sezonów liczy „Gra o tron”?