TALIA 2022

i

Autor: Andrzej Mleczko - Plakat TALIA 2022

Inauguracja TALII już w sobotę. Bilety są jeszcze dostępne!

2022-09-21 17:00

W najbliższą sobotę, 24 września, rozpocznie się XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2022, organizowany przez Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie oraz Centrum Sztuki Mościce. Pierwszym konkursowym spektaklem będzie najnowsza tarnowska premiera – „Zimowy pogrzeb” Hanocha Levina w reżyserii Filipa Kowalczyka.

Przed nami XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2022

Podczas XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2022, który rozpocznie się w najbliższą sobotę, 24 września, i potrwa do 1 października, o główną nagrodę rywalizować będą następujące spektakle: „Niespodzianka” (Pierre Sauvil), reż. Emilian Kamiński, Teatr Kamienica w Warszawie; „Słoneczni chłopcy” (Neil Simon), reż. Marcin Hycnar, Och-Teatr w Warszawie; „Niepamięć” (Marek Modzelewski), reż. Piotr Ratajczak, koprodukcja Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi i Fundacji Garnizon Sztuki; „Biesiada u Hrabiny Kotłubaj” (Witold Gombrowicz), reż. Magdalena Piekorz, Fundacja Republika Marzeń w Warszawie; „Kolacja dla głupca” (Francis Veber), reż. Marcin Sławiński, Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie oraz „Zimowy pogrzeb” (Hanoch Levin), reż. Filip Kowalczyk, Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Premiera „Zimowego pogrzebu” zainaugurowała w minioną sobotę, 17 września, 69. sezon artystyczny w tarnowskim teatrze. Najnowsza propozycja Solskiego jest groteskową opowieścią o życiowym nieudaczniku Laczku Bobiczku, który po śmierci matki próbuje za wszelką cenę spełnić jej ostatnie życzenie – poinformować całą swoją rodzinę o pogrzebie, żeby wszyscy mogli wziąć w nim udział. Jednakże okazuje się to trudniejsze niż spodziewał się tego główny bohater, albowiem na ten sam dzień zostało zaplanowane długo wyczekiwane wesele Welwecji, będącej ostatnią panną na wydaniu w rodzinie. Przełożenie tegoż wydarzenia byłoby totalną katastrofą, dlatego też krewni postanawiają ignorować pukającego do ich drzwi Laczka.

Festiwalowa publiczność będzie miała okazję obejrzeć „Zimowy pogrzeb” w pierwszym dniu Talii o godzinie 17:00 i 20:00. Bilety na spektakl są cięgle dostępne. Więcej informacji na ten temat znajduje się na oficjalnej stronie tarnowskiego teatru. Bilety można rezerwować również telefonicznie. Wystarczy zadzwonić pod jeden z tych numerów: 784 976 025 lub 14 688 32 87.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Sekrety kobiety. Czy wiesz, co to za przedmioty i pojęcia? Panowie - nie ośmieszcie się!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Najpopularniejszy na świecie jesienny długi płaszcz z paskiem nazywa się:
Sekrety kobiety. Czy wiesz, czym są te przedmioty? Panowie - nie ośmieszcie się
Pieniądze to nie wszystko Barbara Socha (21.09)