Krzysztof Lechowicz

i

Autor: Justyna Świderska Krzysztof Lechowicz

Wiadomości

III Zlot Morsów Powiatu Tarnowskiego – Gang Zakręconych Mastersów zaprasza!

2024-03-14 11:33

Będzie kąpiel w lodowatej wodzie a także konkurs na Miss i Mistera imprezy. Przed nami III Zlot Morsów Powiatu Tarnowskiego. To także okazja, żeby porozmawiać z miłośnikami zimnych kąpieli o korzyściach z morsowania.

Zimna woda zdrowia doda. Przekonują o tym członkowie Gangu Zakręconych Mastersów. Chociaż wiele osób odczuwa dreszcze na samą myśl o wejściu do zimnej wody, oni z uśmiechami na twarzy regularnie wychodzą ze strefy komfortu i nurkują, nawet przy minusowych temperaturach. Co takiego jest w morsowaniu, że z sezonu na sezon przyciąga kolejnych chętnych? Jakie korzyści przynosi morsowanie dla zdrowia fizycznego i psychicznego?

POSŁUCHAJ: o zaletach morsowania mówi Krzysztof Lechowicz z Gangu Zakręconych Mastersów

- Nie jest tajemnicą, że osoby, które morsują, chorują rzadziej. Nie powiem, że wcale, bo to nie byłaby prawda, ale jak już zachorujemy, to przeziębienie mija szybciej. Zanurzenie się w zimnej wodzie ma uaktywnić system obronny naszego organizmu. Nagłe wychłodzenie sprawia, że ciało włącza tryb przetrwania. Ta nagła mobilizacja sprawia, że krew gromadzi się w narządach wewnętrznych. I rzeczywiście termoregulacja organizmu działa sprawniej – latem, nawet przy dużych upałach człowiek tego tak mocno nie odczuwa, a zimą może ubierać się lżej, bo nie czuje zimna w takim stopniu, jak osoby, które nie morsują – przyznaje Krzysztof Lechowicz z Gangu Zakręconych Mastersów.

XXI Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie

I dodaje, że oprócz wzmocnienia odporności, morsując można zadbać o lepszą sprężystość skóry, skuteczniej walczyć z cellulitem a nawet dodatkowymi kilogramami. Wychłodzenie, które powoduje drżenie mięśni sprawia bowiem, że ciało w krótkim czasie spala nawet około tysiąca kcal.

Żeby promować morsowanie i zachęcać nowe osoby do czerpania korzyści z lodowatych kąpieli, Gang Zakręconych Mastersów organizuje III Zlot Morsów Powiatu Tarnowskiego. Wydarzenie, oprócz morsów z regionu, gromadzi także chętnych z dość odległych zakątków Polski. Przyjeżdżali bowiem morsujący z Łodzi, Buska Zdroju, Krosna, Jasła czy Kazimierzy Wielkiej.

POSŁUCHAJ: Krzysztof Lechowicz zaprasza na III Zlot Morsów Powiatu Tarnowskiego

- W sumie impreza jest przewidziana na 160 osób. Ten limit jest po to, żebyśmy mogli wszystkim uczestnikom zagwarantować bezpieczeństwo. Każdy uczestnik musi się zapisać. Można to zrobić za pośrednictwem strony timekeeper.pl. Namiary można znaleźć na profilu Gangu na Facebooku. W programie Zlotu jest lodowata kąpiel, konkurs na najciekawsze przebranie, a także gorący posiłek, napoje, będzie też ognisko. Muszę przyznać, że konkursowa kreatywność morsów nie zna granic, więc będzie ciekawie także dla tych, którzy będą chcieli tylko przypatrzeć się naszej imprezie – zapowiada Krzysztof Lechowicz.

III Zlot Morsów Powiatu Tarnowskiego odbędzie się w niedzielę, 17 marca, na zalewie w Podlesiu Dębowym koło Żabna. Wydarzenie staruje o godzinie 12:00 a poleca je Radio ESKA.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

FAKTY i MITY na temat morsowania! Nie znasz ich? Nie wchodź do wody!

Pytanie 1 z 10
Kto nie powinien morsować?