Starówka Hip Hop 2022

i

Autor: Rada Osiedla Starówka w Tarnowie Starówka Hip Hop Festiwal już w ten weekend

HGC, Bedrock i SARIUS. Starówka Hip Hop Festiwal [AUDIO]

2022-05-16 17:00

Będą promować lokalnych twórców, ale pojawi się także gwiazda wieczoru. Zbliża się Starówka Hip Hop Festiwal. Wydarzenie, po raz pierwszy, organizuje Rada Osiedla Starówka. Aby impreza mogła się odbyć, artyści musieli zgodzić się na pewne ustępstwa. Jakie? Między innymi o tym piszemy w tym artykule.

Takiego wydarzenia w Tarnowie dotychczas nie było. Starówka Hip Hop Festiwal to zupełnie nowa inicjatywa Rady Osiedla Starówka, która postanowiła zainicjować współpracę z młodymi ludźmi, miłośnikami tego gatunku muzycznego. W ramach jednego wydarzenia będą mogli zaprezentować się na scenie obok uznanej gwiazdy.

- Okazuje się, że mamy w Tarnowie dużo młodych ludzi, którzy lubią, słuchają a nawet tworzą hip hop. W ubiegłym roku nawet próbowali zorganizować sobie jakieś wydarzenie, ale chyba nie do końca to wyszło. Postanowiliśmy więc, jako Rada Osiedla Starówka, wziąć ich pod swoje skrzydła, zaprosić do współpracy i posłuchać, czego by chcieli. I tak powstał pomysł na Festival, który być może będzie miał szansę stać się imprezą cykliczną w naszym mieście. W moim przypadku miłość do hip hopu nie jest miłością pierwszą, to trzeba sobie jasno powiedzieć, ale nie można udawać, że miłośników tego gatunku w mieście nie ma – przekonuje Ryszard Żądło, szef Rady Osiedla Starówka w Tarnowie.

POSŁUCHAJ: Starówka Hip Hop Festival - zaprasza Ryszard Żądło

Na scenie pojawi się tarnowska formacja HGC. To kolektyw, który aspiruje do rozwinięcia tarnowskiej społeczności hip-hopowej i jej fanów. Jay Hebda, Jamróg, Rudy, Masky, Stachu i Lipsky to grupa młodych raperów których style są tak zróżnicowane, że grzechem byłoby zamknięcie ich w jednej szufladzie z "blokowymi raperami". Połączenie chwytliwych, śpiewanych melodii z szybko nawijanymi wersami pozwala zaskakiwać na nowo odbiorców każdą kolejną piosenką.

Sanah o płycie Uczta, spotkaniach z fanami i nowej piosence z Dawidem Podsiadło

Na festiwalowej scenie zobaczymy też zespół tancerek stylów hip-hop (formacja Bedrock) i dancehall (formacja Czym jest Sezam). Łączy je pasja do pokazania własnego ruchu, pracy i kontroli nad ciałem oraz vibe’m, jaki daje im taniec. Wielokrotnie stały na podium wszelkich zawodów w kategorii formacji czy duetów. Półfinalistki 13 edycji programu „MAM TALENT”. Trenują pod okiem Pauliny Zalewskiej i Bartłomieja Fałdy.

Nie zabraknie też gwiazdy wieczoru. Sarius to pochodzący z Częstochowy utalentowany raper i wokalista. Na rynku zadebiutował w 2013 roku i od tamtego czasu konsekwentnie buduje swoją pozycję na scenie. Przełomowym momentem okazał się dla niego piąty w dorobku album pod tytułem „ANTIHYPE” z 2017 roku. Płyta w recenzjach i opiniach słuchaczy zyskała bardzo dobre oceny, niejednokrotnie lądując na podium podsumowań 2017 oraz "pokrywając się platyną". To samo wyróżnienie otrzymały również dwa kolejne albumy Artysty, czyli "Wszystko co złe" oraz "Pierwszy Dzień Po Końcu Świata". Aktualnie Sarius promuje swój najnowszy materiał, czyli „ANTIHYPE 2".

Aby zagrać w ramach festiwalu w sercu miasta twórcy musieli pójść na pewne ustępstwa. Ustalono z organizatorami, że ze sceny nie będą padały słowa niecenzuralne. Młodzi artyści się zgodzili, twierdząc, że współczesny hip hop wcale nie jest wyłącznie muzyką ulicy i marginesu. Podobno ma też inne, bardziej elitarne oblicze. Czy faktycznie? Będzie się można przekonać już pod koniec tego tygodnia. Starówka Hip Hop Festiwal odbędzie się w sobotę - 21 maja 2022 - w Amfiteatrze Letnim przy ulicy Kopernika w Tarnowie. Początek o godzinie 18:00. Imprezie patronuje Radio ESKA. A więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Jaki kolor ma to warzywo?

Pytanie 1 z 19
Jaki kolor ma korzeń pasternaku?