Dwa urzędy, jedna sala dla klientów. Tarnowska SKARBÓWKA zmienia zasady obsługi [ZDJĘCIA, AUDIO]

2022-06-22 13:00

​Ma być przede wszystkim wygodniej dla klientów. Od 1 lipca tarnowscy podatnicy będą obsługiwani w jednym miejscu. W budynku Drugiego Urzędu Skarbowego przy Alei Solidarności 5-9 zostanie uruchomiona sala obsługi klientów, gdzie swoje sprawy będą mogli załatwić podatnicy z obu placówek. W budynku przy ul. Lwowskiej warunki były kiepskie.

Dwa urzędy w jednym miejscu

Od 1 lipca, w Tarnowie nastąpi zmiana organizacji pracy urzędów skarbowych w mieście. W Drugim Urzędzie Skarbowym będą obsługiwani podatnicy, dla których właściwym urzędem do rozliczania się jest zarówno Pierwszy jak i Drugi Urząd Skarbowy w Tarnowie. Jedna sala obsługi dla obu urzędów wpłynie na poprawę jakości obsługi podatników.

Podatnicy wciąż będą mogli załatwiać swoje sprawy zgodnie z właściwością miejscową. Jeżeli ktoś przynależy do Pierwszego Urzędu, to rozlicza się właśnie tam. Analogicznie sprawa ma się w przypadku Drugiego Urzędu Skarbowego. Zmienia się jedynie miejsce Sali Obsługi Bezpośredniej. Od nowego miesiąca będzie się ona znajdować w budynku Drugiego Urzędu Skarbowego, na al. Solidarności 5-9b.

- Nadal pracownicy Pierwszego Urzędu rozliczą deklaracje podatników pozostających we właściwości Pierwszego Urzędu Skarbowego w Tarnowie. Zwrócą nadpłaty z zeznań, różnicy w podatku VAT, a także rozpatrzą wnioski o udzielenie ulg w spłacie zobowiązań podatkowych. Obsłużymy także wszelkie dokumenty składane w formie elektronicznej oraz za pośrednictwem e-Urzędu Skarbowego – tłumaczy Sebastian Wójcik, naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Tarnowie.

POSŁUCHAJ o udogodnieniach dla tarnowskich podatników mówi Sebastian Wójcik, naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Tarnowie

Co załatwimy w wyznaczonej sali obsługi?

W praktyce, wszyscy podatnicy z miasta i powiatu, niezależnie od właściwości miejscowej, w Drugim Urzędzie Skarbowym:

  • zasięgną informacji podatkowej,
  • uzyskają zaświadczenie,
  • złożą pisma na dziennik podawczy,
  • załatwią wszystkie inne sprawy, które do tej pory załatwiali na sali obsługi w Pierwszym US.

Dzięki zmianie organizacji pracy w Tarnowie, podatnicy będą mogli odczuć prawdziwą różnicę w obsłudze. Przede wszystkim do ich dyspozycji będzie dostępna, nowoczesna i przestronna sala obsługi. Jest klimatyzowana i z kącikiem zabaw dla dzieci. Klientów będzie obsługiwać większa liczba pracowników. Całość jest dostosowana do potrzeb klientów z niepełnosprawnością ruchową.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Czy pamiętasz stare odcinki "Idola"? Pierwszy sezon był 20 lat temu!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Jaki był skład jurorski pierwszej edycji "idola?
Nie ustaje pomoc dla Ukrainy