Tarnowski rynek

i

Autor: Wojciech Gardoń

Tarnów najbardziej ATRAKCYJNY w Polsce? Internauci już wybrali

2022-06-21 15:01

Tarnów ma w sobie to coś. Wyniki głosowania nie mogą kłamać. Użytkownicy portalu polskieszlaki.pl już zadecydowali. W tegorocznym zestawieniu „Top Atrakcji” Miasto pod Górą świętego Marcina zostało uznane za najatrakcyjniejszą miejscowość w Polsce. Czyżby Tarnów był świetnym miejscem na wakacyjną turystykę?

Tarnów atrakcyjny w oczach turystów

Tarnów wciąż przyciąga uwagę. Tak wynika z przeprowadzonego plebiscytu. Zakończyła się XI edycja popularnego konkursu „Top Atrakcje”. Internauci wybrali atrakcje turystyczne w Polsce, które ich zdaniem zasługują na miano najpiękniejszych.

Wyniki tego zestawienia mogą dziwić. Mogą również napawać dumą. Według użytkowników portalu tarnowianie mieszkają w jednym z najciekawszych miejsc w Polsce. „Perła renesansu” zwyciężyła w tegorocznym zestawieniu w kategorii „Atrakcyjne miejscowości”. Co sprawia, że Tarnów jest interesujący dla turystów?

– My jako mieszkańcy Tarnowa inaczej na to patrzymy. My patrzymy na bruk, na krzywy chodnik i na dziurę w ulicy, a turyści patrzą do góry, oglądają elementy architektoniczne kamienic i pytają skąd takie, a nie inne motywy. To jest ta równica. Fakt faktem, Tarnów bardzo się podoba. W ubiegłym roku został nawet doceniony przez CNN – przypomina Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji.

Amerykańska telewizja CNN zaliczyła Tarnów do 15 najpiękniejszych miast Europy. Razem z regionem został również wyróżniony przez Polską Organizację Turystyczną. Na początku roku Tarnów otrzymał także certyfikat Polskiej Marki Turystycznej.

W gronie najciekawszych atrakcji

Konkurs trwał od 9 do 16 czerwca. Na podium znalazły się miasta z województwa dolnośląskiego i świętokrzyskiego. Drugie miejsce przypadło Świdnicy, natomiast na trzecim miejscu ulokował się Sandomierz.

Plebiscyt został przeprowadzony w 8 kategoriach. W każdej z nich wyłoniono po jednej, która zdaniem internautów zasłużyła na tegoroczne uznanie. Do wyróżnionego grona trafiło Funzeum w Gliwicach, Zamek w Niemodlinie oraz Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu. Pełną listę możecie zobaczyć TUTAJ.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Quiz. Jedzenie na literę A

Pytanie 1 z 18
Avocado to podstawowy składnik:
Express Biedrzyckiej - prof. Agnieszka Legucka: Rosnąca agresja Rosji pokazuje, że sankcje działają