grypa

i

Autor: Pixabay

Czeka nas kolejny szczyt zachorowań na grypę i covid. Minister podał datę!

2023-01-31 10:54

Polska podczas tegorocznej zimy zmaga się z falą zachorowań na grypę. Od początku stycznia stwierdzono w naszym kraju ponad 750 tysięcy przypadków grypy i jej podejrzeń. Podobne statystyki odnotowano w grudniu ubiegłego roku. Jednakże, jak informuje wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, czeka nas kolejny szczyt. Niewykluczone, że dojdzie również do wzrostu zakażeń koronawirusem.

Minister podał datę kolejnego szczytu zachorowań na grypę i covid

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował w rozmowie w Programie I Polskiego Radia, że jesteśmy po szczycie zachorowań na grypę. Jednak prognozy ekspertów wskazują, że na początku marca bieżącego roku czeka nas kolejna fala. Ponadto istnieje realne zagrożenie, że właśnie w tym okresie nastąpi również wzrost zachorowań na koronawirusa.

– To mniej więcej, według prognoz, będzie początek marca. Ale także wtedy może nastąpić kolejny wzrost zachorowań na COVID-19. Te dwie infekcje mogą się zbiec w tym samym czasie – powiedział cytowany przez PAP wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceszef Ministerstwa Zdrowia zaznaczył, że są to tylko prognozy, ale groźba ich spełnieni się jest cały czas realna. Przypomniał również, że sezon grypowy trwa do końca marca, więc warto zaszczepić się przed kolejnym szczytem zachorowań. Przy okazji zwrócił uwagę, że dotychczas zaledwie 809 tysięcy mieszkańców przyjęło preparat na grypę, na którą tygodniowo umiera w Polsce 15 osób.

W okresie od 1 do 22 stycznia 2023 roku stwierdzono w naszym kraju ponad 750 tysięcy przypadków grypy i jej podejrzeń. Od 1 do 7 stycznia było to 306 637 przypadków i podejrzeń, od 8 do 15 stycznia – 252 837, a od 16 do 22 stycznia – 194 336. Łącznie od początku roku odnotowano 753 810 przypadków i podejrzeń. Podobnie było w grudniu 2022 roku. Wówczas doszło do 750 651 zachorowań na grypę.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Lapsusy językowe gorsze niż grzechy główne! Polegną nawet puryści

Pytanie 1 z 12
Na początek powitanie w mejlu: Dzień dobry, panie Leszczu! Że jak?!
Ratownicy Medyczni z Przemyśla wygrali batalię sądową z dyrektorem Stacji Pogotowia