Premier Mateusz Morawiecki

i

Autor: Marcin Gadomski / Super Express

Premier Mateusz Morawiecki bogaci się na obligacjach. Kwota robi wrażenie!

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki znacząco wzbogacił się w ubiegłym roku na obligacjach. Polityk zarobił w ten sposób na rękę 96,4 tysiąca złotych. Według ekspertów w tym roku może otrzymać nawet pół miliona złotych.

Ile na obligacjach zarobi w tym roku premier Mateusz Morawiecki?

Premier Mateusz Morawiecki, jak informuje Wyborcza.biz, wzbogacił się mocno w ubiegłym roku na zakupie obligacji skarbowych. Na jego konto wpłynęło 96,4 tysiąca złotych na rękę. Inwestycja, jak wynika z oświadczenia majątkowego szefa polskiego rządu, miała miejsce w grudniu 2021 roku. Nabyte wówczas obligacje kosztowały w przeliczeniu 2280 obowiązujących w tamtym okresie pensji minimalnych. Serwis zwraca uwagę, że „premier postawił wszystko na jedną kartę – 4,6 mln zł, czyli 97 proc. gotówki, którą dysponował, przeznaczył na zakup obligacji skarbowych”.

Mateusz Morawiecki, według doniesień serwisu, miał kupić obligacje w momencie „gdy rząd mógł mieć już wiedzę, że atak Rosji na Ukrainę to kwestia miesięcy”. Michał Sadrak, na którego obliczenia powołuje się Wyborcza.biz, obliczył, że Prezes Rady Ministrów w ubiegłym roku zarobił na rękę 96,4 tysiąca złotych, a w tym roku może to być kwota wynosząca 477,2 tysiąca złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze pamiętasz czasy PRL-u? Quiz

Pytanie 1 z 10
Jakiś czas temu cała Polska oczekiwała statków z węglem z Indonezji. W PRL-u legendarne statki miały przywieźć:
W. SKURKIEWICZ: ROBIMY WSZYSTKO ŻEBY NIE DOSZŁO DO AGRESJI NA POLSKĘ