Co z poszkodowanymi w pożarze przy ul. Sportowej w Tarnowie?

2022-02-16 14:07

Większość z 11 ewakuowanych przeniosła się do rodzin i znajomych. 2 osoby trafiły do Ośrodka Interwencji Kryzysowej. W pożarze budynku wielorodzinnego zostały zniszczone 4 mieszkania.

Do pożaru jednego skrzydła budynku domu wielorodzinnego przy ul. Sportowej w Tarnowie doszło nad ranem 15 lutego. 11 osób zostało ewakuowanych. Częściowemu spaleniu i zalaniu w wyniku akcji gaśniczej uległy cztery mieszkania. Ogień pojawił się na poddaszu w jednym ze skrzydeł domu. Zniszczył poddasze, również dach wymaga wymiany. Straty są duże. Także w drugiej części budynku dwa mieszkania zostały zalane podczas akcji gaszenia pożaru. Na szczęście jednak nikt nie został ranny. Jak zapewnia Dorota Krakowska, dyr. Centrum Usług Społecznych w Tarnowie, gmina jest gotowa zapewnić również mieszkania tymczasowe rodzinom na czas remontu.

- Z jednej rodziny jedna osoba przebywa w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, a małżonka z dzieckiem u znajomych, natomiast pani, która mieszkała sama i jej mieszkanie również nie nadaje się do zamieszkania, również jest umieszczona w ośrodku. Rodzina z dwójką dzieci prawdopodobnie wynajmie sobie lokal, nie będzie korzystała ani z Ośrodka Interwencji Kryzysowej, ani z zasobu mieszkaniowego miasta. Teraz rodzice pomagają tej rodzinie i są zabezpieczeni. Po rozmowach z rodzinami ewidentnie wynika, że będą potrzebować pomocy. Na razie ta pomoc ze strony miasta jest doraźna w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, natomiast na dalsze tygodnie i miesiące będziemy zabezpieczać państwu lokal tymczasowy do zamieszkania. Rodziny zdecydują, czy będą odnawiać mieszkania, czy skorzystają z zasobu mieszkaniowego miasta. My jesteśmy gotowi do tego, żeby zabezpieczyć im lokal. Będziemy również ustalać z rodzinami pomoc doraźną w wyposażeniu tych zniszczonych lokali - mówi Dorota Krakowska, dyr. Centrum Usług Społecznych w Tarnowie.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

QUIZ. Jaki zawód do Ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 9
Czy byłeś/aś pilnym uczniem?
Groby aktorów z "Nic śmiesznego", "Kilera", "Chłopaki nie płaczą" i "Dnia świra"