Roman Ciepiela

i

Autor: Krystian Janik

„Apel o kneblowanie jest spóźniony o 32 lata”. Prezydent Tarnowa ostro odpowiada radnej PiS

2022-11-24 12:10

Radna klubu Prawa i Sprawiedliwości Angelika Świtalska, podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej, zarzuciła prezydentowi Tarnowa Romanowi Ciepieli, że za pomocą strony internetowej miasta promuje Ruch Samorządowy „Tak! Dla Polski”, którego jest członkiem. Jej zdaniem jest to działanie polityczne, które nie powinno mieć miejsca w demokratycznym państwie.

Prezydent Tarnowa ostro odpowiada radnej Prawa i Sprawiedliwości

Radna klubu Prawa i Sprawiedliwości Angelika Świtalska wyraziła swoje niezadowolenie związane z pojawianiem się na stronie internetowej miasta Tarnowa informacji o działalności Ruchu Samorządowego „Tak! Dla Polski”. Nawiązała do publikacji tekstu pod tytułem „Czy NIK Zbada zaniżenie przez rząd dochodów samorządów?”, która miała miejsce dzień przed sesją Rady Miejskiej. Jej zdaniem był to celowy zabieg Romana Ciepieli, będącego członkiem tego stowarzyszenia.

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela postanowił odnieść się do zarzutów radnej Angeliki Świtalskiej. „Apel o to, żeby kneblować kogokolwiek jest spóźniony o 32 lata” – odpowiedział, po czym oznajmił, że informacje o Ruchu Samorządowym „Tak! Dla Polski” będą przekazywane mieszkańcom za pośrednictwem strony internetowej miasta Tarnowa. „Trzeba się wstydzić z takich wystąpień” – dodał.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Największe wpadki Polski na mundialach. Znasz niechlubną historię naszej kadry?

Pytanie 1 z 10
W meczu z Japonią w 2018 roku Polacy zasłynęli z?
Strefa Kibica - 23.11.2022