Lekki moździerz piechoty LMP-2017

i

Autor: Aneta Gawle - Zakłady Mechaniczne „Tarnów” Lekki moździerz piechoty LMP-2017 wyprodukowany przez Zakłady Mechaniczne „Tarnów”

Zakłady Mechaniczne „Tarnów” dostarczyły ostatnią partię moździerzy do WOT. Prezes firmy mówi o kolejnych kontraktach

2022-10-31 9:42

Zakłady Mechaniczne „Tarnów” zakończyły dostarczanie lekkich moździerzy piechoty LMP-2017 do Wojsk Obrony Terytorialnej. Dostawa ostatniej partii, liczącej 82 sztuki, miała miejsce w ubiegły piątek, 28 października 2022 roku. Prezes firmy, Henryk Łabędź, liczy na kolejne kontrakty.

Zakłady Mechaniczne „Tarnów” zakończyły kontrakt z WOT

Zrealizowana 28 października bieżącego roku przez tarnowskie Zakłady Mechaniczne dostawa była ostatnią w ramach umowy z 2018 roku, dotyczącej pozyskania w latach 2019-2022 na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej i Wojsk Lądowych lekkich moździerzy piechoty LMP-2017 kalibru 60 mm. W tym roku firma przekazała do WOT 132 sztuki moździerzy (50 w sierpniu, 82 w październiku). Ponadto w 2019 roku – 150 sztuk, w 2020 roku – 204 sztuki, a w 2021 roku – 294 sztuki. W ciągu czteroletniego kontraktu Zakłady Mechaniczne dostarczyły do WOT 780 sztuk tego wyrobu.

– Terminowe sfinalizowanie tej umowy świadczy o rzetelności naszej firmy oraz o zdeterminowaniu wszystkich zatrudnionych w niej pracowników i władz spółki Wykonanie 780 sztuk LMP-2017 w 4 lata i przekazanie ich do odbiorcy w kilku partiach – zgodnie z harmonogramem przewidzianym w umowie – nie byłoby możliwe bez rzetelnej, konsekwentnej pracy naszej kadry – konstruktorów, pracowników produkcji czy osób odpowiedzialnych za handel. Wierzę, że firma w najbliższej przyszłości pozyska kolejne takie kontrakty, zwłaszcza w obliczu powstania nowego wyrobu – lekkiego moździerza piechoty LMC, który podczas tegorocznych targów MSPO otrzymał nagrodę specjalną Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej – informuje Henryk Łabędź, prezes zarządu Zakładów Mechanicznych „Tarnów”.

Lekki moździerz piechoty LMP-2017 jest przeznaczony do niszczenia siły żywej, lekkich umocnień polowych oraz środków ogniowych i techniki wojskowej ogniem półpośrednim w warunkach widzialności optycznej o każdej porze doby i w każdych warunkach atmosferycznych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Nasz podziw wzbudzi już 7/10

Pytanie 1 z 10
Czarna Hańcza to...
Prof. Legucka: Chiny nie odstąpią Rosji ani oficjalnie, ani w praktyce [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]