Zakład Karny w Tarnowie

i

Autor: Służba Więzienna - www.sw.gov.pl W Zakładzie Karnym w Tarnowie planuje inwestycję za miliony

Wiadomości

Zakład Karny w Tarnowie będzie większy. Powstanie pawilon dla najgroźniejszych przestępców

Zakład Karny przy ulicy Konarskiego w Tarnowie, będący więzieniem typu zamkniętego, przeznaczonym dla mężczyzn, którzy odbywają karę po raz pierwszy, ma w planach rozbudowę pawilonu „N”, dedykowanego osadzonym stwarzającym poważne zagrożenie społeczne. Obecnie pojemność jednostki wynosi 1057 miejsc. Po przebudowie pawilonu, który jest wyłączony z użytkowania, więzienie zyska powierzchnię, która pomieści 27 przestępców.

Tarnów. Zakład Karny przy ulicy Konarskiego planuje przebudowę pawilonu „N”. Trafią do niego najgroźniejsi przestępcy

Zakład Karny w Tarnowie, będący drugą pod względem pojemności jednostką okręgu krakowskiego, planuje rozbudowę pawilonu „N”, przeznaczonego dla osadzonych, którzy stwarzają poważne zagrożenie społeczne, a także stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa więzienia oraz przylegających do niego placów spacerowych. Taką informację przekazał „Super Expressowi” zespół prasowy Służby Więziennej.

Jak dowiedział się „Super Express”, tego typu pawilon istniał już w Zakładzie Karnym przy ulicy Konarskiego w Tarnowie, ale nie jest obecnie użytkowany. Do tej pory zajmował on powierzchnię 679 metrów kwadratowych. Natomiast nowy pawilon ma mieć od 100 do 140 metrów kwadratowych więcej. Będzie w nim 27 miejsc dla najgroźniejszych przestępców, choć stary mógł pomieścić 28 osadzonych. Dojazd do pawilonu „N” będzie wyznaczony od ulicy Wspólnej, przylegającej do ulicy Dąbrowskiego. Realizacja tej inwestycji pochłonie blisko 7 milionów złotych.

— Zakład Karny w Tarnowie jest zakładem karnym typu zamkniętego, przeznaczonym dla mężczyzn, odbywających karę po raz pierwszy, z oddziałami typu: zamkniętego dla skazanych młodocianych, zamkniętego dla recydywistów penitencjarnych, półotwartego i otwartego dla recydywistów penitencjarnych oraz oddziału dla tymczasowo aresztowanych. Ponadto w ramach Zakładu Karnego w Tarnowie funkcjonuje odział mieszkalny VI/N przeznaczony dla osadzonych stwarzających poważne zagrożenia społeczne, albo poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa zakładu wraz z przyległymi placami spacerowymi.

Budynek pawilonu mieszkalnego VI/N został oddany do użytku w 2002 roku. Dotychczasowa pojemność ww. budynku to 28 miejsc, a powierzchnia zabudowy wynosi 679[m2]. Na chwilę obecną pawilon mieszkalny N jest wyłączony z użytkowania. Po zakończeniu inwestycji jego planowana pojemność to 27 miejsc dla osadzonych stwarzających poważne zagrożenia społeczne, albo poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa zakładu.

Aktualnie trwają prace inwentaryzacyjne niezbędne do opracowania i przygotowania dokumentacji projektowej, w której ściśle zostanie określona nowa powierzchnia zabudowy pawilonu. Planowana jest rozbudowa budynku o około 100 do 140m2. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi około 7 mln zł — informuje na łamach „Super Expressu” zespół prasowy Służby Więziennej.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Zaskakując odkrycie w krypcie Ostrogskich w Bazylice Katedralnej w Tarnowie [GALERIA]

Tych utworów bała się władza w PRL! Jak dobrze znasz zakazane polskie piosenki?

Pytanie 1 z 11
Który utwór Jacka Kaczmarskiego był w latach 80. hymnem opozycji w walce z władzami komunistycznymi?
Darek Nowak, były policjant o dusicielce z Tarnowa: makabryczna zbrodnia sprzed lat wstrząsnęła Polakami