ZABLOKOWANE rondo w Lisiej Górze. Ciężarówka utknęła na skarpie [ZDJĘCIA]

2020-11-19 10:00

W czwartek (19.11.) rano kierowca ciężarówki zablokował rondo w miejscowości Lisia Góra. To ważne skrzyżowanie drogi krajowej 73 relacji Tarnów - Kielce z drogą wojewódzką nr 984, która prowadzi do Mielca. Policjanci musieli wstrzymać ruch samochodów ciężarowych w tym miejscu ponieważ pojazd sprawcy całego zamieszania bardzo mocno się przechylił i może się przewrócić.

Uwaga kierowcy - omijajcie rondo w Lisiej Górze. Dziś (19.11.) rano pokonujący jeden z kierowców prowadząc ciężarówkę wjechał na nie tak pechowo, że o mało nie doprowadził do wywrócenia swojego pojazdu wraz z naczepą. Zawisł na skarpie i uniemożliwił bezpieczny przejazd większych pojazdów. Policja w tej sytuacji wstrzymała ruch samochodów ciężarowych. Dotyczy to zarówno pojazdów jadących w kierunku Kielc, jak i Tarnowa na drodze krajowej nr 73 oraz w kierunku Mielca na drodze wojewódzkiej 984.

Mundurowi zalecają w tej sytuacji korzystanie z objazdów drogami lokalnymi. Osobówki jadące do Tarnowa w miejscowości Breń mogą skręcić na Kobierzyn i następnie przez Śmigno i Pawęzów dotrzeć do miasta. Na rondzie policjanci organizują z kolei ruch wahadłowy w miarę możliwości bezpiecznego przejazdu.

Ogród Sensoryczny w Tarnowie

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Wody Polski i świata - znacie je wszystkie?

Pytanie 1 z 15
Jaki ocean jest największy na świecie?