Arena Jaskółka Tarnów

i

Autor: Tomek Piszczek Na parkingu przy Arenie Jaskółka Tarnów zamontowano parkometry

Wiadomości

Za parking przy Arenie Jaskółka Tarnów trzeba będzie zapłacić. Kiedy zostaną uruchomione parkometry?

2023-06-30 14:35

Na parkingu przy Arenie Jaskółka Tarnów, od strony ulicy Traugutta, pojawiły się parkometry. Sytuacja zaskoczyła mieszkańców Mościc, gdyż w tej części miasta nie obowiązuje strefa płatnego parkowania. Urządzenia do rozliczania opłat nie są jeszcze aktywne, ale już niebawem zostaną uruchomione. Skąd pomysł na zainstalowanie parkometrów przy hali sportowej? Wyjaśnia to prezydent Roman Ciepiela.

Na parkingu przy Arenie Jaskółka Tarnów zamontowano parkometry. Kiedy zostaną uruchomione?

Na parkingu znajdującym się przy Arenie Jaskółka Tarnów, od strony ulicy Traugutta, pojawiły się parkometry. W Mościcach, dzielnicy miasta, nie ma strefy płatnego parkowania, więc montaż urządzeń do rozliczana opłat może dziwić. Prezydent Roman Ciepiela w rozmowie z Radiem Kraków powiedział, że zostały one zakupione w ramach dofinansowania, które miasto pozyskało na dostosowanie obiektu sportowego na potrzeby rozgrywanych w Tarnowie od 20 czerwca 2023 roku Igrzysk Europejskich.

– Są takie sytuacje, gdzie miejsc parkingowych może być za mało. Przy arenach, halach to powszechne w całej Polsce. Wtedy będzie można wykorzystać parkometr. Parking od ulicy Traugutta jest wykorzystywany nagminnie, a parking z tyłu obiektu jest pusty. Nie chcemy, żeby to było na przykład zaplecze hotelowe – wyjaśnia w rozmowie z Radiem Kraków prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Parkometry, które zamontowano na parkingu przy Arenie Jaskółka Tarnów, zostaną uruchomione najwcześniej po zakończeniu okresu wakacyjnego. Za pozostawianie samochodów w tym miejscu trzeba będzie zapłacić tyle samo, co w miejskiej strefie płatnego parkowania, gdzie opłata wynosi 3,30 złotych za godzinę.

Gotowy, ale pusty. Co dalej z nowym węzłem przesiadkowym w Tarnowie? [GALERIA]

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze pamiętasz najlepsze horrory ery VHS? Quiz dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Kto zabija obozowiczów w kultowym slasherze „Piątek trzynastego” z 1980 roku?
K.ŁAPIŃSKI: POZYCJA KACZYNSKIEGO NIE ZOSTANIE PODWAŻONA NAWET JAK PRZEGRA WYBORY