Roman Ciepiela prezydent Tarnowa

i

Autor: Urząd Miasta Tarnowa (www.tarnow.pl)

„Wzrost jest horrendalny”. Prezydent Tarnowa krytycznie o maksymalnej cenie prądu

2022-10-12 8:29

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt ustawy dotyczący maksymalnej ceny prądu dla odbiorców wrażliwych, a także małych i średnich firm. Podmioty, które zostały w nim wyszczególnione zapłacą od 1 grudnia maksymalną cenę prądu w wysokości 785 zł/MWh. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela uważa, że ta kwota jest zdecydowanie zbyt wysoka.

Prezydent Tarnowa komentuje maksymalną cenę prądu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przedstawiło w miniony wtorek, 11 października 2022 roku, projekt ustawy, z którego wynika, że podmioty wrażliwe oraz firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw zapłacą za energię maksymalnie 785 zł/MWh. Zdaniem Romana Ciepieli zaproponowana kwota jest horrendalnie wysoka. W przypadku Tarnowa mamy bowiem do czynienia aż z trzykrotnym wzrostem kosztów energii elektrycznej.

– W środę odbędą się kluczowe rozmowy w Rządem ws. cen energii elektrycznej dla miast. Rząd proponuje gwarantowaną cenę maksymalną w wysokości 785 zł/MWh. W Tarnowie w 2021 r płaciliśmy 255 zł, a mielibyśmy płacić 785zł czyli blisko 3 razy więcej!!! Nawet jeśli będziemy ostro oszczędzać, to i tak wzrost jest horrendalny. Nasi negocjatorzy ze strony samorządu będą jutro wykazywać, że będzie to ze szkodą dla mieszkańców. Co na to Rząd? Odpowiedź w środę. Decyzja w Sejmie – napisał na swoim oficjalnym Facebooku Roman Ciepiela.

Zamrożone ceny prądu mają obowiązywać od grudnia 2022 roku do grudnia 2023 roku. Objęci nimi będą odbiorcy wrażliwi, a także firmy MŚP i gospodarstwa domowe, w których przekroczone zostaną zaproponowane wcześniej limity.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Sprawdź, czy jesteś mistrzem przysłów. Nie zdobyć 8/10 to prawdziwy obciach

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Co to znaczy?
Samorządy oszczędzają na oświetlaniu ulic. Tak nocą wyglądają ulice Olkusza