Rada miejska w Tarnowie

i

Autor: Wojciech Gardoń

Wybory 2024

Wyciekła lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Rady Miejskiej w Tarnowie. Pojawiają się zaskakujące nazwiska!

2024-02-20 14:54

W Tarnowie rosną emocje związane z nadchodzącymi wyborami samorządowymi, które odbędą się 7 kwietnia 2024 roku, a ich ewentualna druga tura 21 kwietnia. W czwartek, 15 lutego, prezydent Tarnowa Roman Ciepiela wrócił do tematu wyboru wspólnego kandydata na stanowisko włodarza miasta przez lokalne ugrupowania tworzące „Koalicją 15 października”. Tego samego dnia wyciekła lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Rady Miejskiej w Tarnowie. Znalazł się na niej m.in. Marek Ciesielczyk, który, również w czwartek, zorganizował konferencję prasową, na której przedstawił siebie jako kandydata na prezydenta z ramienia Porozumienia Samorządowego Uczciwość. Kto jeszcze znalazł się na liście KO? Sprawdźcie w naszym materiale.

Wybory samorządowe 2024. Wyciekła lista wyborcza tarnowskiej Koalicji Obywatelskiej

W czwartek, 15 lutego 2024 roku, odbyła się konferencja prasowa Marka Ciesielczyka, przewodniczącego Antypartii i radnego niezależnego Rady Miejskiej w Tarnowie. Polityk ogłosił na niej, że będzie się starał w kwietniowych wyborach o stanowisko prezydenta Tarnowa jako kandydat komitetu wyborczego Porozumienie Samorządowe Uczciwość. Jednocześnie powtórzył swoją wcześniejszą deklarację, że jest w stanie poprzeć innego kandydata, o ile dojdzie pomiędzy nimi do porozumienia. Tego samego dnia na Facebooku „Kuriera Tarnowskiego” pojawiła się lista wyborcza Koalicji Obywatelskiej z nazwiskami pretendentów do Rady Miejskiej w Tarnowie. Co ciekawe, na trzeciej pozycji wśród kandydatów w okręgu nr 3 znalazł się właśnie Marek Ciesielczyk. Poniżej prezentujemy wszystkie nazwiska, które pojawiły się na liście.

Lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Rady Miejskiej w Tarnowie

Okręg nr 1: Piotr Wardzała, Dariusz Kwaśniewicz, Edyta Kowalska, Kinga Klepacka, Weronika Kopeć, Stefan Wrona, Kamil Stępień, Wojciech Suseł.

Okręg nr 2: Zbigniew Kajpus, Grzegorz Światłowski, Jolanta Nosek, Natalia Kania, Grzegorz Wrona, Małgorzata Jewuła, Marek Koziara, Adam Bartosz.

Okręg nr 3: Małgorzata Mękal, Gabriela Szklarz, Marek Ciesielczyk, Agnieszka Danielewicz, Magdalena Gilewska, Wojciech Langner-Lubera, Stanisław Olszówka, Andrzej Szpunar.

Okręg nr 4: Ewa Jasiak, Sebastian Stepek, Magdalena Augustyńska, Krzysztof Janas, Krystyna Mierzejewska, Piotr Kotacz, Marcin Kocik.

Przypomnijmy, że na początku lutego Robert Wardzała, przewodniczący tarnowskiej Platformy Obywatelskiej, poinformował, że Małgorzata Mękal została rekomendowana przez partię na wspólną kandydatkę Koalicji Obywatelskiej na stanowisko prezydenta Tarnowa.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sala Lustrzana w Tarnowie. Kiedyś koncertował w niej Ignacy Jan Paderewski, teraz obraduje Rada Miejska [GALERIA]

politycy o listach PIS-u