Alert IMGW przed burzami w Tarnowie

i

Autor: Pixabay / X (Twitter): IMGW - screen IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami dla Tarnowa i powiatu tarnowskiego

Pogoda

W Tarnowie żar leje się z nieba! IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami dla Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Synoptycy prognozują, że w środę, 19 czerwca 2024 roku, przez region tarnowski przejdą gwałtowne burze. Przez cały dzień obowiązuje również pomarańczowy alert przed upałami od 30 do 32 stopni Celsjusza.

IMGW ostrzega przed burzami upałami w Tarnowie i regionie tarnowskim

Ostrzeżenie drugiego stopnia wydane przez synoptyków obowiązuje w środę, 19 czerwca, i dotyczy Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. Prognozowane są gwałtowne burze, którym mogą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm, a także porywisty wiatr sięgający do 90 km/h, a lokalnie do 110 km/h. Miejscami może spaść również grad o średnicy do 6 cm.

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 17:00 w środę, 19 czerwca, do godziny 4:00 w czwartek, 20 czerwca. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz w Tarnowie i powiecie tarnowskim wynosi 80 procent.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

To jedna z najpiękniejszych willi w Małopolsce. Przed wojną było w niej kultowe sanatorium [GALERIA]

Quiz. Polskie przeboje o plaży i morzu. Jak dobrze pamiętasz wakacyjne piosenki?

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewał przebój „Na jednej z dzikich plaż”?
Express Biedrzycki - Marek Sawicki