Tarnów

i

Autor: Kacper Szymański, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons W Tarnowie ruszył nabór wniosków w ramach programu miejskiego „Mieszkanie za remont”.

Wiadomości

W Tarnowie ruszyła kolejna edycja „Mieszkania za remont”. Jest dostępnych 19 lokali

2024-04-15 10:10

W Tarnowie rozpoczęła się 10. edycja miejskiego programu „Mieszkanie za remont”. Nabór ruszył w poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku, a wnioski będzie można składać przez miesiąc, do środy, 15 maja. Warunki są takie same jak w poprzednich odsłonach akcji. Będzie można otrzymać umowę najmu na czas nieokreślony mieszkania należącego do miasta w zamian za jego remont. Tym razem dostępnych jest 19 lokali.

Tarnów. Ruszył nabór wniosków w ramach programu miejskiego „Mieszkanie za remont”

W poniedziałek, 15 kwietnia, rozpoczęła się kolejna edycja „Mieszkania za remont”. W Tarnowie jest dostępnych 19 lokali do wynajęcia w zamian za ich wyremontowanie. Mają powierzchnię od 21 do 60 metrów kwadratowych, a znajdują się m.in. przy ulicach: Pszennej, Żydowskiej, Cegielnianej, Lwowskiej czy Nowy Świat. Pełna lista nieruchomości wraz z adresami oraz informacjami o dostępnym wyposażeniu i przewidywanymi kosztami remontów zostanie opublikowana na stronie Miejskiej Zarządu Budynków w Tarnowie.

Jak informuje Urząd Miasta Tarnowa, osoby, które chcą wziąć udział w programie „Mieszkanie za remont”, muszą mieszkać w Tarnowie, zmieścić się we wskazanym kryterium dochodowym, a także złożyć wypełniony wniosek z dołączoną deklaracją o wysokości dochodów z ostatnich trzech miesięcy i oświadczeniem o ich stanie majątkowym.

Warunkiem przystąpienia do programu „Mieszkanie za remont” jest również nieposiadanie tytułu prawnego do innego lokalu na terenie Tarnowa, a także w żadnej miejscowości z powiatów: tarnowskiego, gorlickiego, dąbrowskiego, nowosądeckiego, brzeskiego, proszowickiego, kazimierskiego, mieleckiego, jasielskiego oraz dębickiego. W tym przypadku także wymagana jest odpowiednia dokumentacja. Ponadto do udziału w programie nie mogą się zgłosić osoby mające wyrok eksmisyjny, a także zadłużone z tytułu opłat za używanie lokalu, również tymczasowego pomieszczenia znajdującego się w składzie mieszkaniowym zasobów miasta.

Mieszkanie za remont mogą otrzymać osoby uprawnione do wynajmu lokalu z zasobów miasta, które czekają na ofertę, a także te, które nie podejmowały w tym zakresie żadnych działań. Najemca w ramach programu jest zobowiązuje się do przeprowadzenia prac remontowych na własny koszt, bez prawa do zwrotu kosztów. Przysługuje mu natomiast zwolnienie z wpłaty kaucji mieszkaniowej oraz z czynszu w czasie wykonywania remontu. Osoba wynajmująca ma oczywiście możliwość wcześniejszego obejrzenia lokalu i zapoznania się z jego stanem technicznym.

Więcej o programie „Mieszkanie za remont” można dowiedzieć się w Miejskim Zarządzie Budynków przy ulicy Waryńskiego 9 lub dzwoniąc pod numer telefonu: 14 621 93 81 do 82 wew. 125. Wzory wniosków oraz wykaz mieszkań do remontu znajdują się na stronie Miejskiego Zarządu Budynków oraz siedzibie instytucji.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Szklak Maszkaronów w Tarnowie. To jedyna w swoim rodzaju atrakcja na mapie Małopolski! [GALERIA]

Jak dobrze pamiętasz stolice polskich województw? Quiz nie dla ignorantów!

Pytanie 1 z 16
Stolica województwa dolnośląskiego to:
Tak wygląda pierwszy tarnowski woonerf