Alert IMGW dla Tarnowa

i

Autor: Pixabay / X (Twitter): IMGW - screen IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami dla Tarnowa i powiatu tarnowskiego

Pogoda

W Tarnowie będzie piekielnie gorąco! IMGW wydał ostrzeżenie przed upałami

2024-06-18 15:16

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami dla Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Synoptycy prognozują, że na początku bieżącego tygodnia w regionie tarnowskim maksymalna temperatura w dzień osiągnie nawet 32 stopnie Celsjusza.

IMGW ostrzega przed upałami w Tarnowie i powiecie tarnowskim

Ostrzeżenie drugiego stopnia wydane przez synoptyków obowiązuje przez cały wtorek, 18 czerwca 2024 roku, i dotyczy Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. Według prognoz temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 30 do 32 stopni Celsjusza i będzie się utrzymywać do godziny 19:30 w środę, 19 czerwca. Natomiast w nocy należy spodziewać się temperatury minimalnej od 17 do 19 stopni Celsjusza. Prawdopodobieństwo wystąpienia upałów w Tarnowie i powiecie tarnowskim wynosi 80 procent.

IMGW wydał również ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami, którym w Tarnowie i powiecie tarnowskim mogą towarzyszyć przelotne opady deszczu do 15 mm oraz wiatr w porywach do 70 km/h.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Zaskakując odkrycie w krypcie Ostrogskich w Bazylice Katedralnej w Tarnowie [GALERIA]

Quiz. Największe wakacyjne przeboje lat 90. Bez tych piosenek nie było letnich imprez!

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewał przebój „Lato”?
EURO 2024: Ceny na stadionie