W Skrzyszowie powstaną tanie mieszkania na wynajem

i

Autor: Skrzyszów.pl

inwestycje w regionie

W Skrzyszowie powstaną tanie mieszkania na wynajem. Mają być gotowe w przyszłym roku

2024-03-01 14:31

Władze gminy zamierzają wybudować na terenie Skrzyszowa tanie mieszkania na wynajem. Cała inwestycja odbędzie się w ramach nowej spółki SIM Tarnów. Jeszcze w tym roku powinno zakończyć się projektowanie czterech budynków, które pojawią się w centrum wsi. Mieszkania mają być gotowe już w 2025 r.

Spółka SIM Tarnów, uruchomiona w połowie ubiegłego roku, powoli zaczyna działać. I to w tym znaczeniu, że udziałowcy planują swoje pierwsze inwestycje. Jedną z gmin, która dołączyła do nowej Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, jest Skrzyszów. Dzięki temu w sąsiedztwie Tarnowa powstaną tanie lokale na wynajem.

Jak się okazuje, stanie się to już wkrótce, bo władze gminy przyspieszyły cały proces. Mieszkania w Skrzyszowie mają być gotowe już w 2025 r. W tym samym czasie swoje lokale mają oddać Ryglice, które zaczęły przygotowania prawie 3 lata wcześniej.

- Ja bym jednak cisnął, żeby to było jeszcze w przyszłym roku, bo mamy spore zainteresowanie. Osoby do nas zdzwonią, są chętne. Zagospodarujemy tereny w centrum miejscowości obok żłobka. W SIM jesteśmy jednymi z pierwszych, którzy będą ten projekt realizować - przekonuje Marcin Kiwior, wójt gminy Skrzyszów.

W ciągu kilku tygodni władze Skrzyszowa mają dysponować gotową koncepcją. Do końca roku powinno potrwać samo projektowanie. Na przełomie 2024 i 2025 planowane jest ogłoszenie przetargu na wykonawcę.

Mieszkania w Skrzyszowie będą się wyróżniać od pozostałych inwestycji SIM nie tylko terminem realizacji. Mają one być również tańsze. Głównie dlatego, że będzie ich mniej.

W sąsiednich Ryglicach docelowo pojawi się jeden wielosegmentowy blok z prawie 60 mieszkaniami. Natomiast w Skrzyszowie będzie tych lokali zaledwie 16. Na dodatek znajdą się one w 4 osobnych budynkach.

- My unikamy molochów. Taki mamy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który porządkuje ten teren. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy. Zobaczymy. Jeżeli to się sprawdzi, to już mamy kolejne działki, które możemy zagospodarować. Jesteśmy gotowi, żeby dalej to realizować. Moglibyśmy wybudować nawet 40 takich mieszkań, ale chcemy sprawdzić, jak to będzie funkcjonować - tłumaczy Marcin Kiwior.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Muzyka lat 90 na świecie - zobacz czy ich pamiętasz?

Pytanie 1 z 7
Z którym miastem związany jest styl muzyczny grunge
Tak randkowali uczestnicy Rolnik szuka żony. Tylko jedna para przetrwała!