Michał Probierz

i

Autor: EPA/ABEDIN TAHERKENAREH Dostawca: PAP/EPA Ile zarabia Michał Probierz?

EURO 2024

Tyle zarabia Michał Probierz. Jak wypada na tle poprzednich selekcjonerów reprezentacji Polski?

Michał Probierz zastąpił na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski Fernando Santosa w czasie eliminacji do piłkarskich mistrzostw Europy 2024. Po trzech porażkach, które odnotował w grupie Portugalczyk, nowego trenera czekało niezwykle trudne zadanie. Musiał nie tylko zapewnić Polsce występ na niemieckich boiskach, ale również odbudować kadrę. Udało mu się osiągnąć jedno i drugie, w dodatku za zdecydowanie mniejszą wypłatę, niż ta otrzymywana przez jego poprzednika. Ile zarabia Michał Probierz? Będziecie zaskoczeni!

Mistrzostwa Europy 2024. Ile zarabia Michał Probierz w reprezentacji Polski?

Michał Probierz dostał posadę szkoleniowca reprezentacji Polski w niezwykle trudnym momencie. Po porażce z Czechami 1:3, blamażu z Mołdawią 2:3 i przegranym rewanżu z Albanią 0:2 niewiele osób wierzyło, że zobaczymy Polaków na mistrzostwach Europy w Niemczech. Polski Związek Piłki Nożnej nie mógł kontynuować pracy z Fernando Santosem, który nie potrafił zbudować zespołu na miarę awansu na najważniejszą piłkarką imprezę na Starym Kontynencie. Portugalczyk za kolejne przegrywane mecze i brak pomysłów na polepszenie gry kadry otrzymywał, jak informuje portal „WP Sportowe Fakty”, aż 700 tys. zł miesięcznie (łącznie wypłacono mu 5,3 mln zł). Jego rekordowe zarobki przebijały dwukrotnie wynagrodzenie jego rodaka, Paulo Sousy, który pobierał 315 tys. zł miesięcznie (łącznie 1,15 mln zł – kwota pomniejszona o odszkodowanie za zarwanie kontraktu przez trenera).

Michałowi Probierzowi daleko do zarobków Portugalczyków. Selekcjoner otrzymuje za swoją pracę 200 tys. zł miesięcznie (do tej pory zarobił 1,8 mln zł). Tyle samo zarabiał Czesław Michniewicz, który prowadził reprezentację Polski na mundialu w Katarze w 2022 roku (łącznie wypłacono mu 2,2 mln zł). Mniejsze wynagrodzenia mieli Jerzy Brzęczek – 160 tys. zł miesięcznie (łącznie 4,43 mln zł) oraz Adam Nawałka – 97 tys. zł miesięcznie (kwota uśredniona – początkowo zarabiał 80 tys. zł, a potem 120 tys. zł; łącznie 5,44 mln zł).

Jak wypadają zarobki Michała Probierza na tle trenerów innych drużyn grających na Euro 2024?

Co ciekawe, Michał Probierz, jak wynika z danych „Finance Football”, na które powołuje się „WP Sportowe Fakty”, zajmuje dopiero 17 miejsce (na 24) w zestawieniu rocznych zarobków wśród selekcjonerów wszystkich reprezentacji, które grają na Euro 2024. Obliczono, że jego konto w ciągu roku zasili 560 tys. euro. Na pierwszych trzech pozycjach uplasowali się: Gareth Southgate (Anglia) – 5,8 mln euro, Julian Nagelsmann (Niemcy) – 4,8 mln euro oraz Roberto Martinez (Portugalia) – 4 mln euro. Tuż za podium znaleźli się szkoleniowcy naszych grupowych rywali: Didier Deschamps (Francja) – 3,8 mln euro oraz Ronald Koeman – 3 mln euro. Natomiast Ralph Rangnick (Austria) został sklasyfikowany na 9. miejscu – 1,5 mln euro.

Quiz. „Mundialeiro”, „Koko Euro Spoko”, „Futbol”. Jak dobrze pamiętasz polskie przeboje piłkarskie?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Mundialeiro” Püdelsów. „Mundialeiro, mundialeiro, Brazileiros wygrali pierwszy mecz cztery zeiro. Mundialeiro, mundialeiro...”

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Michał Probierz na meczu Polska-Holandia [GALERIA]

Kibice przed meczem Polska - Holandia. Pojawiła się też Miss Euro 2016!