Trwa policyjna akcja ZNICZ 2022. Jak zmieni się organizacja ruchu w Dzień Wszystkich Świętych?

2022-10-31 8:37

1 listopada, czyli w Dzień Wszystkich Świętych - w rejonie tarnowskich cmentarzy wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. To nie jedyna zmiana w organizacji ruchu, która pomoże dojechać kierowcom na groby bliskich. Na drogach napotkamy więcej policyjnych patroli, które będą zwracać uwagę na prędkość i trzeźwość kierowców. Mundurowi mogą również kierować ruchem na newralgicznych skrzyżowaniach. Podpowiadamy, jak 1 listopada dojechać na cmentarz.

Więcej policyjnych patroli, drogi jednokierunkowe, zakazy postoju. Przed pierwszym listopada sprawdzamy jak będzie wyglądała organizacja ruchu w rejonie tarnowskich cmentarzy. Na pewno nie warto jeździć „na pamięć”, tylko patrzeć na znaki. Ułatwieniem będzie fakt, że tym razem zmiany będą obowiązywały wyłącznie 1 listopada. W rejonie wszystkich cmentarzy wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Dotyczy to między innymi ulicy Zagumnie w Klikowej, ulicy Krzyskiej w Krzyżu, Czarnej Drogi w Mościcach, oraz ulicy Tuchowskiej w rejonie Starego Cmentarza. Szczegóły na załączonych schematach.

Cmentarz Klikowa. Jak dojechać 1 listopada na cmentarz w Klikowej?

i

Autor: KMP Tarnów/materiały prasowe Cmentarz Klikowa. Jak dojechać 1 listopada na cmentarz w Klikowej?
Jak dojechać 1 listopada na cmentarz w Krzyżu?

i

Autor: KMP Tarnów/materiały prasowe Jak dojechać 1 listopada na cmentarz w Krzyżu?
Jak dojechać 1 listopada na cmentarz w Mościcach?

i

Autor: KMP Tarnów/materiały prasowe Jak dojechać 1 listopada na cmentarz w Mościcach?
Jak dojechać 1 listopada na Cmentarz Stary?

i

Autor: KMP Tarnów/materiały prasowe Jak dojechać 1 listopada na Cmentarz Stary?
 Jak dojechać 1 listopada na cmentarz przy ul. Lwowskiej?

i

Autor: KMP Tarnów/materiały prasowe Jak dojechać 1 listopada na cmentarz przy ul. Lwowskiej?

Policjanci zachęcają, aby zostawić samochód w garażu i zamienić własne auto na komunikację zbiorową. Autobusy tarnowskiego MPK nie będą musiały stosować się do zmian organizacji ruchu i będą dojeżdżały niemal pod same bramy wszystkich nekropolii. W rejonie cmentarzy będą wyznaczone miejsca parkingowe i z nich warto korzystać, patrząc na znaki. Za pozostawienie auta w miejscu niedozwolonym, albo zatarasowanie przejazdu można będzie dostać mandat.

POSŁUCHAJ: o Akcji ZNICZ 2022 mówi Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej policji

- Apelujemy do kierowców, aby parkując samochody patrzyli na znaki, a nie sugerowali się tym, co robią inni kierowcy. Często dochodzi do sytuacji, gdzie cały sznur aut stoi w miejscu niedozwolonym, bo kierowcy robili to, co ich poprzednicy, zamiast stosować się do oznakowania. Przypominamy też, że jeżeli ruchem na skrzyżowaniu kieruje policjant, to nie ma znaczenia, jakie pali się światło. Znaki i polecenia wydawane wówczas przez policjanta są ważniejsze od świateł sygnalizatora i do nich należy się stosować – przypomina Paweł Klimek, rzecznik policji w Tarnowie.

Wszystkich Świętych 2022. Warszawiacy ruszyli na cmentarze

Ale więcej policjantów pojawia się nie tylko w rejonie cmentarzy. Większej liczby patroli możemy spodziewać się również na drogach regionu tarnowskiego. Mundurowi zwracają uwagę na prędkość i trzeźwość kierowców. Sprawdzają także stan techniczny pojazdów. Natomiast tym, którzy wybierają się w rejony górskie radzą, by przed wyjazdem wymienili już opony na zimowe.

Wybierając się na cmentarz, zwłaszcza po zmroku, warto założyć elementy odblaskowe. To znacznie poprawia widoczność pieszego i sprawdza się nie tylko poza terenem zabudowanym. Dlatego policjanci z Tarnowa proszą, by także w mieście korzystać z odblasków. Na samych nekropoliach warto pilnować saszetek i torebek, nie zabierać ze sobą zbyt dużej ilości gotówki, a w czasie pobytu na nekropolii reagować na osoby potrzebujące pomocy. Zdarzają się bowiem zasłabnięcia i omdlenia. Oprócz policjantów, w rejonie cmentarzy będą również ratownicy medyczni, do których można zwracać się o pomoc w nagłych sytuacjach.

Bramy tarnowskich cmentarzy są już otwarte całodobowo. Tak będzie do 2 listopada. Później cmentarze będą zamykane o godzinie 19:00. Na Starym Cmentarzu w Tarnowie trwa już doroczna zbiórka na ratowanie zabytkowych nagrobków. W ubiegłym roku udało się zebrać 47 tysięcy złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ o PRL. Kultowe programy dla dzieci i młodzieży w PRL-u

Pytanie 1 z 11
Mina Telesfora w programie „Smok Telesfor”: