Na sygnale

Tragiczny wypadek pod Tuchowem. Nie żyje 65-letni kierowca ciężarówki porażony przez prąd

2024-02-26 12:37

Nie żyje 65-letni kierowca ciężarówki porażony przez prąd. Do wypadku doszło w poniedziałek, 26 lutego 2024 roku, w godzinach porannych na jednym ze składów budowlanych w miejscowości Zabłędza, położonej w powiecie tarnowskim, w gminie Tuchów. Ratownicy medyczni przeprowadzili na miejscu zdarzenia reanimację poszkodowanego. Mężczyzna po odzyskaniu funkcji życiowych w stanie krytycznym został przetransportowany do tarnowskiego szpitala, gdzie zmarł.

Tragiczny wypadek pod Tuchowem. Nie żyje 65-latek porażony przez prąd

W poniedziałek, 26 lutego 2024 roku, około godziny 8:00 w miejscowości Zabłędza, nieopodal Tuchowa, jak wynika ze wstępnych ustaleń służb ratunkowych, na jednym ze składów budowlanych kierujący ciężarówką zahaczył podczas rozładunku żwiru naczepą o linię średniego napięcia i został porażony przed prąd. Na miejscu zdarzenia pojawili się ratownicy medyczni z Tuchowa, dwa zastępy straży pożarnej z JRG 2 Tarnów oraz posterunku PSP w Siedliskach, druhowie z OSP KSRG Tuchów i OSP Karwodrza oraz policja.

Ratownicy medyczni przystąpili do reanimacji 65-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego, który w momencie ich przybycia nie dawał żadnych oznak życia. Mężczyźnie udało się przywrócić funkcje życiowe, po czym został przetransportowany na SOR do Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie. Tam doszło do śmierci 65-latka.

— 65-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, jak wynika z relacji świadków, zahaczył podniesioną naczepą o linię średniego napięcia i został porażony prądem. Na miejscu podjęto reanimację mężczyzny, przywrócono mu funkcje życiowe i w stanie krytycznym przewieziono do tarnowskiego szpitala, gdzie, niestety, zmarł — relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Okoliczności śmiertelnego wypadku w Zabłędzy koło Tuchowa wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Najlepsze horrory po 2000 roku. Jak dobrze znasz te filmy grozy?

Pytanie 1 z 10
Który duet aktorów wcielił się w role słynnego małżeństwa demonologów Eda i Lorraine Warrenów w horrorze „Obecność” (2013)?
Kolejne zatrzymania w sprawie tragicznej bójki pseudokibiców w Radłowie