Straż miejska na rowerach

i

Autor: Wojciech Gardoń

TARNÓW: ruszyły patrole rowerowe Straży Miejskiej

2022-05-20 13:00

Mogą dotrzeć w nawet najtrudniej dostępne rejony. Straż Miejska rozpoczęła patrolowanie miasta na jednośladach. Jak co roku rowerzyści w mundurach wyjechali na tarnowskie ulice.

Wiosna to dobry moment, żeby zmienić środek lokomocji. Podobnego zdania są tarnowscy mundurowi. Od tego miesiąca można zobaczyć strażników miejskich, którzy na jednośladach przemierzają miasto. Patrole rowerowe powróciły na ulice Tarnowa. Zmienił się środek transportu, ale zadania pozostają te same. Z tą różnicą, że pilnowanie porządku i bezpieczeństwa jest teraz ekologiczne oraz łatwiejsze w niektórych porach dnia. Dla rowerzystów godziny szczytu nie stanowią bowiem żadnego problemu.

– Patrole rowerowe zostały uruchomione po raz kolejny. Kontrolują one tereny, gdzie dojazd samochodem jest utrudniony albo niemożliwy. Na ten moment jest to jeden dwuosobowy patrol. W razie potrzeby można wysłać w teren dodatkowych funkcjonariuszy. Straż Miejska dysponuje sześcioma rowerami. Dzięki temu można łatwo docierać w rejony parków, skwerów i placów zabaw. Dodatkową zaletą jest to, że mundurowego na rowerze trudniej zauważyć niż oznakowany radiowóz – mówi Aldona Świątek, kierownik Referatu Porządkowego Straży Miejskiej w Tarnowie.

Mieszkańcy przyzwyczaili się już do widoku strażników na jednośladach. Jak niektórzy twierdzą, patrole rowerowe wpisały się do wiosennej panoramy miasta. Funkcjonariusze często są w trasie już od godziny 7 i przemierzają miasto do godziny 15. W razie konieczności istnieje możliwość wysyłania patroli późnym popołudniem. Często można je spotkać w pobliżu Parku Piaskówka oraz Parku Strzeleckiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Policyjny slang. Sprawdź, czy znasz te słowa! Odnajdziesz się wśród policjantów?

Pytanie 1 z 10
Klient szybko obrobiony i już na dołku - co to znaczy?
Zajechał jej drogę i wycelował w jej kierunku broń. W aucie były materiały wybuchowe