Tarnów: POLICYJNY dron pojawił się nad miastem. Posypały się MANDATY [ZDJĘCIA]

2022-02-04 9:00

Policyjny dron pojawiły się również na niebie nad Tarnowem. Sprawdzał czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów. Kontrole drogowe zostały przeprowadzone w czwartek, 3 lutego na alei Jana Pawła II oraz ulicy Starodąbrowskiej. W ciągu pięciu godzin dron zarejestrował 16 wykroczeń popełnianych przez kierujących.

Policyjny dron na tarnowskim niebie

Od jakiegoś czasu policjanci wykorzystują bezzałogowe statki latające do sprawdzania czy kierowcy stosują się do przepisów ruchu drogowego. We czwartek, 3 lutego dron z komendy w Krakowie pojawił się na niebie nad Tarnowem. Z "lotu ptaka" obserwował zachowanie nieświadomych niczego kierowców. Gdy doszło do naruszenia przepisów patrol na ziemi zatrzymywał do kontroli kierowcę, który dopuścił się złamania przepisów. W ciągu 5 godzin dron zarejestrował 16 wykroczeń popełnianych przez kierujących. Polegały one głównie na wyprzedzaniu drugiego pojazdu bezpośrednio przed oraz na przejściu dla pieszych.

- W czasie kilku godzin (od 8.00 do 13.00) dron zarejestrował 16 wykroczeń popełnianych przez kierujących, polegających na wyprzedzaniu drugiego pojazdu bezpośrednio przed oraz na przejściu dla pieszych. Takie naruszenie przepisów ruchu drogowego skutkuje nałożeniem grzywny w wysokości 1500 złotych według nowego taryfikatora i dopisaniem 10 punktów karnych do indywidualnego konta kierowcy. 14 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, wobec dwóch zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do tarnowskiego sądu - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Dodajmy, że czwartkowe (3.02.) kontrole drogowe z wykorzystaniem drona prowadzili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wspólnie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. To Ci drudzy są wyposażeni w tak zwany bezzałogowy statek latający. Pojawiają się z nim w różnych miejscach na terenie Małopolski.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Test na inteligencję. Jesteś bystry, czy tylko ci się wydaje?

Pytanie 1 z 10
W przemysłowej pralni pięć pralek w ciągu pięciu minut wypierze 5 kg prania. Ile czasu będzie potrzebowało 100 pralek, aby wyprać 100 kg prania?
Pocztówki dźwiękowe - przy tym bawiono się w latach 70 i 80