Teatr Solskiego pomoże ukraińskim aktorom

i

Autor: Wojciech Gardoń

Tarnów NIE KOŃCZY z pomocą. Teatr Solskiego wystąpi dla aktorów z Ukrainy

2022-06-08 16:00

Pomagał uchodźcom od początku wojny na Ukrainie. Teraz wesprze tych, którzy pozostali w kraju. Teatr im. Ludwika Solskiego wystąpi dla tamtejszych artystów. Spektakl „Ikebana” połączony będzie ze zbiórką pieniędzy na stworzenie teatru we Lwowie.

Można udzielać wsparcia, chodząc do Teatru Solskiego. To pomysł Marcina Skóry, autora „Ikebany”, regularnie angażującego się w pomoc humanitarną na Ukrainie. Swoją inicjatywą postanowił pomóc aktorom z Ługańska. Ich teatr został zbombardowany, a oni sami zamienili kostiumy na prawdziwe mundury. Wystawiany przez najbliższy weekend w tarnowskim teatrze spektakl umożliwi zebranie odpowiednich środków na stworzenie niewielkiej sceny we Lwowie. Dzięki temu ukraińscy artyści będą mogli wrócić do swojego zawodu.

– Chciałbym, abyśmy im dali wędkę. Oni sobie już sami nałowią. Mamy zamiar stworzyć małą scenę na terenie Lwowa, gdzie te osoby, które uczestniczą w pomocy humanitarnej, będą mogły wykonywać swój zawód. Jest to piękny zawód, bo w tych ciężkich czasach daje ludziom na Ukrainie odrobinę rozrywki. Postaraliśmy się także o pozyskanie sponsorów, aby wkład Tarnowa i jego teatru był jak największy – mówi Marcin Skóra, inicjator wydarzenia.

„Ikebana” będzie wystawiana od 10 do 12 czerwca. Organizatorzy mają nadzieję, że dochód ze spektaklu wesprze nie tylko Ługański Teatr Muzyki i Dramatu, ale też aktorów, którzy walczą na froncie. W pomoc zaangażowały się również dzieci. W trakcie wydarzenia będzie można zakupić własnoręcznie przez nie wykonane kotyliony. Dodatkowo planowana jest drobna licytacja przedmiotów przekazanych przez polskich i ukraińskich artystów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Quiz o Polsce - sprawdź ile wiesz o swoim kraju

Pytanie 1 z 11
Godło Polski to...
Atak nożownika przed zakładem Orlenu w Płocku