Tarnów / Postaw na Milion

i

Autor: Krystian Janik / Kadr z „Postaw na milion” z oficjalnego Facebooka prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli

Ciekawostki

Tarnów jest najpiękniejszym niedużym polskim miastem według CNN. Ta wiedza była warta pół miliona złotych!

2023-05-29 9:42

W jedyny z odcinków popularnego teleturnieju „Postaw na milion”, emitowanego przez Telewizję Polską, padło pytanie dotyczące jedynego polskiego miasta, które znalazło się na liście 15 najpiękniejszych niedużych miast w Europie według portalu CNN Travel. Wśród czterech wariantów odpowiedzi znalazły się: Zamość, Sandomierz, Tarnów i Pruszków. Gracze mieli wówczas do postawienia pół miliona złotych, a aby wygrać należało wybrać małopolskie miasto. Jak odpowiedzieli uczestnicy programu?

„Postaw na milion”. Pytanie z Tarnowem warte pół miliona złotych. Jak odpowiedzieli gracze?

Pod koniec 2021 roku portal CNN Travel opublikował listę 15 najpiękniejszych niedużych miast w Europie. Jedynym polskim miastem, które znalazło się w zestawieniu, jest Tarnów. Autorka materiału, dziennikarka CNN Julia Buckley, zwróciła uwagę, że dzięki spacerowi po Starym Mieście można się przekonać, że Tarnów zachował częściowo dawny, małomiasteczkowy charakter, a zabytkowa architektura przywodzi na myśl Kraków z okresu, kiedy masowa turystyka nie cieszyła się jeszcze dużą popularnością. Jej zdaniem tarnowski Rynek jest wspaniałą mieszanką stylów i świetnym przykładem żydowskiego dziedzictwa, pomimo iż ta społeczność zniknęła z mapy miasta w czasie II wojny światowej.

Pytanie o jedyne polskie miasto na liście 15 najpiękniejszych niedużych miast w Europie według portalu CNN usłyszeli uczestnicy popularnego teleturnieju „Postaw na milion”, emitowanego przez Telewizję Polską, którego gospodarzem jest Łukasz Nowicki. Wśród wariantów odpowiedzi, oprócz Tarnowa, znalazły się również: Zamość, Sandomierz oraz Pruszków. Gracze, którzy na tym etapie zabawy dysponowali kwotą wynoszącą pół miliona złotych, najwięcej pieniędzy postawili na Sandomierz (200 000 złotych). Niewiele mniej ustawili na polu przypisanemu do Zamościa (175 000 złotych). Natomiast na Tarnów przeznaczyli 125 000 złotych. Zapadnia z Pruszkowem pozostała pusta.

Pytanie o jedyne polskie miasto w rankingu CNN Travel w programie „Postaw na milion” skomentował w swoich mediach społecznościowych prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

– W popularnym teleturnieju Tarnów wystąpił w roli głównej. Gdybym to ja grał, postawiłbym całe 500000 zł i… wygrałbym. Tarnów jest najpiękniejszy – napisał na swoim oficjalnym Facebooku Roman Ciepiela.

Poza Tarnowem na liście najpiękniejszych niedużych miast w Europie według portalu CNN Travel znalazły się również: Giethoorn (Holandia), Mostar (Bośnia i Hercegowina), Guimarães (Portugalia), Roscoff (Francja), Anghiari (Włochy), Nafplio (Grecja), Mazara del Vallo (włoska Sycylia), Clovelly (Wielka Brytania), Dinkelsbühl (Niemcy), Korčula (Chorwacja), Kenmare (Irlandia), Piran (Słowenia), Reine (Norwegia) i Regencos (Hiszpania).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze znasz stolice polskich województw? Quiz nie dla ignorantów

Pytanie 1 z 16
Stolica województwa podlaskiego to:
Święto Ogrodu Saskiego. Wielka impreza, na której ożyła dawna Warszawa