Mecz w Arenie Jaskółka Tarnów

i

Autor: Tomasz Piszczek Kibice i sportowcy będą mogli korzystać z Jaskółki najwcześniej w październiku

Tarnów: Arena Jaskółka dalej ZAMKNIĘTA. Opóźnia się jej ponowne otwarcie

2021-09-02 15:30

Miała zostać oddana do dyspozycji sportowców i kibiców pod koniec sierpnia. Już wiadomo że Ci we wrześniu również nie będą mogli z niej korzystać. Arena Jaskółka Tarnów pozostaje zamknięta. Powód? Problemy z zapewnieniem materiałów potrzebnych do przywrócenia jej pierwotnych funkcji. Kiedy zatem hala znów zostanie otwarta?

Jak długo Arena Jaskółka Tarnów pozostanie zamknięta?

To już pewnie. Sportowcy nie wrócą we wrześniu do Areny Jaskółka Tarnów. Przedłuża się proces przekształcenia obiektu ze szpitala tymczasowego i punktu szczepień masowych w halę sportową. ​Już wiadomo że będzie podpisany aneks, który przedłuży termin na demontaż boksów postawionych na płycie głównej i uzupełnienie dziur w jej nawierzchni. Z naszych informacji wynika, że te prace mogą się zacząć dopiero w połowie września. Problemem okazuje się mała dostępność materiałów potrzebnych do wykonania tych robót. W tej sytuacji wszystko wskazuje na to, że sportowcy ponownie pojawią się w hali przy ulicy Traugutta dopiero w październiku. Możliwe że dopiero w połowie tego miesiąca.

Przypomnijmy, w Arenie Jaskółka Tarnów w realiach przedcovidowych swoje mecze rozgrywali piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów. Prowadzone tam były rozgrywki Tarnowskiej Ligi Futsalu. Odbywały się też koncerty i targi. Po wybuchu pandemii i rosnącej liczbie zakażeń jesienią ubiegłego roku podjęto decyzję, że hala zostanie przekształcona w szpital tymczasowy, gdyby liczba chorych dramatycznie wzrosła. Obiekt został wstępnie przygotowany do tego celu, ale władze nigdy nie zdecydowały się na uruchomienie tam szpitala.

Natomiast początkiem czerwca 2021 roku zaczął tam działać Punkt Szczepień Powszechnych. W ciągu niespełna dwóch miesięcy preparaty przeciwko COVID-19 przyjęło tam ponad 7 tysięcy osób. Pod koniec lipca punkt w Jaskółce został zamknięty, a szczepienia przeniesiono do Ośrodku Zdrowia Psychicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza przy ulicy Lwowskiej w Tarnowie. W sierpniu obiekt miał zostać ponownie przystosowany do potrzeb sportowców. Firmie Budimex nie udało się jednak na czas zabezpieczyć potrzebnych materiałów budowlanych, dlatego termin ma zostać przesunięty. Według najnowszych deklaracji wszystko ma być gotowe w połowie października.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Który kraj jest większy? To trzeba wiedzieć!

Pytanie 1 z 25
Który kraj jest większy?
Postępy prac na dworcu Warszawa Zachodnia