Akademia Tarnowska

i

Autor: Wojciech Gardoń

WIADOMOŚCI

Akademia Tarnowska jest najpopularniejszą uczelnią spośród publicznych uczelni zawodowych

2023-11-05 16:30

Akademia Tarnowska ma prawdziwy powód do dumy. Z danych przekazanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wynika, że uczelnia jest najczęściej wybierana przez młodych spośród publicznych uczelni zawodowych. Podczas tegorocznej rekrutacji chęć studiowania na Akademii wyraziło aż 1864 osób.

Tarnów. Akademia Tarnowska najpopularniejsza wśród uczelni zawodowych w Polsce

Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało dane na temat tegorocznej rekrutacji na studia. W tym roku Akademia Tarnowska może pochwalić się najwyższym wynikiem, jeśli chodzi o liczbę chętnych na studia wśród publicznych uczelni zawodowych. W tym roku aż 1864 osoby wyraziły chęć podjęcia nauki na jednym z kierunków, które oferuje. Według rektorki uczelni Małgorzaty Kołpy tak ogromna popularność Akademii Tarnowskiej bierze się z jej bogatej oferty dydaktycznej. W tym roku najbardziej rozchwytywane były kierunku psychologia i grafika.

— To kierunki, które cieszą się wielkim powodzeniem. Było kilka osób na jedno miejsce. Można było wybierać ludzi z najlepszymi średnimi. Przyjeżdżają ludzie z Gdańska, jest chłopak ze Szczecina, ze Śląska. Grafika i psychologia sprawiły, że mamy studentów z innym miast i województw — powiedziała Radiu Kraków rektorka uczelni Małgorzata Kołpa.

Quiz. Kostrzewski, Piekarczyk, Kupczyk. Ich teksty wstrząsnęły PRL. Pamiętasz legendarne numery polskiego metalu?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment utworu „Dziewczyna w cierniowej koronie” KATa. „Ból i lęk to ci zostało, Anioł Stróż tobie dał piekło, zabił cię...”

Akademia Tarnowska. Jakie kierunki studiów są najpopularniejsze?

Według danych Ministerstwa Edukacji i Nauki najwięcej osób zostało przyjętych na kierunek pielęgniarstwo. Na drugim miejscu znalazła się administracja, a na trzecim informatyka. Poza tym wielu chętnych było na kierunki ekonomia, filologia angielska, psychologia i fizjoterapia. Od przyszłego roku Akademia Tarnowska będzie także kształcić studentów na kierunku lekarskim.

Las Buczyna w Zbylitowskiej Górze. To największy cmentarz ofiar Holocaustu w Polsce:

Ikonowicz: Chcecie zmusić ludzi do tyrania w niedzielę! Przybylak: Klienci chcą robić zakupy.