Tarnów: 8 lat UNIKAŁ wymiaru sprawiedliwości. WPADŁ podczas próby oszustwa [ZDJĘCIA]

2022-02-21 12:00

Naciągnął lokalnego przedsiębiorcę na 80 tysięcy złotych. Wpadł, gdy próbował go ponownie oszukać. Mowa o 53-letnim oszuście z Podkarpacia, który miał się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości przez ponad 8 lat. Został zatrzymany przez tarnowskich policjantów, gdy próbował sfinalizować kolejną transakcję z oszukanym wcześniej biznesmenem.​

8 lat unikał wymiaru sprawiedliwości

53-letni oszust z Podkarpacia został zatrzymany przez tarnowskich policjantów, gdy po raz kolejny próbował oszukać lokalnego przedsiębiorcę. Za pierwszym razem mężczyzna stracił z jego powodu 80 tysięcy złotych. Sprawę zgłosił na policję. Gdy oszust ponownie do niego się zwrócił z propozycją kolejnego biznesu przedsiębiorca spod Tarnowa postanowił zastawić na oszusta pułapkę z pomocą policji. Tym razem w grę wchodziło 200 tysięcy złotych.

- Wszystko wskazywało na to, że firma, z którą chciał nawiązać współpracę, mająca mieć swoją siedzibę na Słowacji - nie istnieje. Mając to wszystko na uwadze, umówił się z jej przedstawicielem niedaleko granicy w Chochołowie, by sfinalizować transakcję. O spotkaniu powiadomił również policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. W wyniku podjętych ustaleń oraz będących ich następstwem przeprowadzonych czynności w miejscu spotkania funkcjonariusze zatrzymali potencjalnego oszusta - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

W komendzie w Tarnowie okazało się, że zatrzymany mężczyzna posługiwał się sfałszowanym dowodem osobistym. Gdy funkcjonariusze przyjrzeli się bliżej jego osobie okazało się, że zatrzymany ma bogatą, kryminalną przeszłość. Poszukiwały go sądy i prokuratury niemalże z całej Polski. Wystawiony został również Europejski Nakaz jego Zatrzymania.

Obecnie przebywa w Zakładzie Karnym w Tarnowie, gdzie ma do odbycia wyrok 17 lat więzienia. Jego pobyt tam może się jednak wydłużyć. Czeka go jeszcze postępowanie za oszustwo i usiłowanie oszustwa przedsiębiorcy z regionu tarnowskiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Już 6/10 będzie kozackim wynikiem

Pytanie 1 z 10
Ile samolotów porwali terroryści z Al-Kaidy 11 września 2001 roku?
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1