Rafał Huszno

i

Autor: Krystian Janik Rafał Huszno, lider zespołu Totentanz

Kultura

Takiego koncertu Totentanz jeszcze nie było. Zespół zagra w Tarnowie prawie bez prądu

2024-04-17 9:20

Totentanz, jedna z najważniejszych formacji rockowych na polskiej scenie muzycznej, zagra w Tarnowie wyjątkowy koncert, podczas którego zaprezentuje się w zupełnie nowej odsłonie. Już 20 kwietnia w Centrum Sztuki Mościce zespół wystąpi przed publicznością prawie bez prądu. Będzie to pierwsza odsłona projektu „Totentanz prawie Akustycznie”, z którym muzycy wyruszą w trasę koncertową po kraju. Kilka szczegółów tego wydarzenia zdradził w rozmowie z Radiem ESKA Rafał Huszno, lider Totentanz.

„Totentanz prawie Akustycznie”. Zespół rusza w trasę z nowym projektem. Pierwszy koncert odbędzie się w Tarnowie

W sobotę, 20 kwietnia 2024 roku, o godzinie 19:00 w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się koncert Totetnanz w ramach nowego projektu zespołu pod tytułem „Totentanz prawie Akustycznie”. Będzie to pierwszy występ grupy w rodzinnym mieście od czasu świętowania 18-urodzin w kultowym Klubie Gwiazda. Podczas wydarzenia z pewnością nie zabraknie największych przebojów Totentanz ze wszystkich wydanych dotychczas albumów, ale zostaną one zagrane w zupełnie nowych aranżacjach. Nie będzie to jednak koncert akustyczny w sensie ścisłym, co podpowiada padające w nazwie projektu słowo „prawie”. Muzycy nie zrezygnowali z możliwości elektroniki, a nawet sięgnęli po instrumenty etniczne.

— Zagramy prawie bez prądu. Słowo „prawie” ma bardzo duże znaczenie. W ubiegłym roku, na naszych 18. urodzinach, zapowiedzieliśmy, że dojdzie do takiego wydarzenia. Ci, którzy byli na tym koncercie mieli okazję wysłuchać przedpremierowo dwóch naszych utworów w wersjach prawie akustycznych. Podkreślam to słowo, dlatego że nie będzie to koncert polegający na tym, że gramy na akustycznych instrumentach i odgrywamy nasz materiał na pudłach w sposób „ogniskowy”. Niektóre wersje, które zaprezentujemy w ramach nowego projektu, będą zupełnie odbiegające od oryginałów — mówi w rozmowie z Radiem ESKA Rafał Huszno, lider zespołu Totentanz.

Rafał Huszno opowiada w Radiu ESKA o projekcie „Totentanz prawie Akustycznie”:

POSŁUCHAJ z Rafałem Huszno, liderem zespołu Totentanz, rozmawia Krystian Janik

Totentanz to jeden najbardziej charyzmatycznych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Grupa zadebiutowała w 2007 roku krążkiem „Nieból”, na którym znajdowały się takie kompozycje, jak: „Poza wszystkim”, „Oceany gwiazd”, „Czas ognia” czy „Eutanazja”. Płytą zachwycili się zarówno dziennikarze muzyczni, jak i fani ciężkich brzmień. Antyradio okrzyknęło „Nieból” Płytą Rocku 2007, a Metal Hammer, czasopismo zajmujące się muzyką metalową, Debiutem Roku. Wydany w 2008 roku „Zimny dom” umocnił pozycję tarnowskich muzyków, a o ogólnopolskim sukcesie świadczyła nominacja do Fryderyka, najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce. Trzy lata później ukazał się album „Inni”, a w 2014 roku „Człowiek”, który zamyka dyskografię Totentanz. W 2022 roku grupa wydała singiel „Na przekór”, który doczekał się również teledysku.

Totentanz koncertuje obecnie w następującym składzie: Rafał Huszno – wokal, gitara, Damian Gwizd – gitara, Tomasz Kapustka – gitara basowa, Maciej Boryczko – perkusja, instrumenty perkusyjne oraz Rafał Guzik – instrumenty klawiszowe.

Bilety na koncert „Totentanz prawie Akustycznie” można nabyć na stronie Centrum Sztuki Mościce.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Jak dobrze pamiętasz zespół Ziyo? Test dla fanów legendy zimnej fali

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Panie Prezydencie”. „Panie Prezydencie i wy wszyscy święci...”

Kasia Kowalska z koncertem MTV Unplugged Last Call w Centrum Sztuki Mościce [GALERIA]

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce