Szkielet

i

Autor: Pixabay Zdjęcie podglądowe

Tajemnicza śmierć w lesie pod Tarnowem. Ciało było przykryte ściółką

W minioną niedzielę jeden z mieszkańców Zbylitowskiej Góry, miejscowości sąsiadującej z Tarnowem, dokonał makabrycznego odkrycia. Na terenie zalesionym, nieopodal posesji mężczyzny, znajdowały się ludzkie szczątki. Śledczy ustalają tożsamość odnalezionych zwłok.

Ludzkie szczątki w podtarnowskiej miejscowości

W niedzielę, 9 października 2022 roku, jeden z mieszkańców Zbylitowskiej Góry natknął się w przylegającym do jego posesji lasku na przykryty ściółką ludzki szkielet. O przerażającym znalezisku poinformował policję, która po pojawieniu się na miejscu zabezpieczyła szczątki. Z informacji podanych „Gazetę Krakowską” wynika, że był to szkielet mężczyzny, na którym znajdowały się jeansy i koszula.

Obecnie śledczy prowadzą działania mające na celu ustalenie tożsamości odnalezionych zwłok. Natomiast jeden z tamtejszych mieszkańców poinformował policjantów, że blisko trzy lata temu miał tam przebywać mężczyzna, będący byłym więźniem zakładu karnego w Tarnowie. Jednakże w pewnym momencie przestał się tam pojawiać, a miejscowi uznali, że musiał opuścić teren.

– W niedzielę około godziny 14:00 otrzymaliśmy od mieszkańca Zbylitowskiej Góry zgłoszenie, że w znajdującym się za jego posesją lasku odnalazł on szkielet człowieka. Na miejsce zostali skierowani policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej wraz z prokuratorem, który nadzorował prowadzone tam czynności. Okazało się, że w lasku faktyczne znajdują się kości człowieka. Szczątki zabezpieczono i przewieziono do zakładu patomorfologii w Krakowie, gdzie będą wykonywane czynności, które odpowiedzą nam na kilka pytań, przede wszystkim o wiek i przyczyny zgonu tego człowieka. Pozostałe czynności będą prowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego w Tarnowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. Wpłynęła do nas również informacja, że przebywała tam osoba bezdomna, w związku z czym będziemy próbowali ustalić, czy to ta sama osoba. Natomiast w tym momencie ciężko nam na jakiekolwiek pytania odpowiedzieć – informuje asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Szczątki, po zabezpieczeniu przez tarnowską policję, zostały przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie. Przeprowadzane badania specjalistyczne pozwolą ustalić tożsamość mężczyzny, a także przyczynę zgonu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ PRL: Co można było kupić w Pewexie? Ile to kosztowało?

Pytanie 1 z 9
Cenę reklamówki z Pewexu zdradzały słowa piosenki „Ragazzo da Napoli”:
Wypadek śmiertelny w Szklanej. Zginęły dwie osoby