To może być dla Tarnowa rekordowy sezon turystyczny

i

Autor: Wojciech Gardoń

Szykuje się REKORDOWY sezon dla Tarnowa? Turyści z zagranicy BOJĄ SIĘ przyjeżdżać

2022-06-30 12:00

Turystów w Tarnowie można było spotkać jeszcze przed sezonem wakacyjnym. Lato jest pod tym względem wyjątkowo udane dla miasta. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku osób z zagranicy. Tych pojawia się zdecydowanie mniej, niż w poprzednich latach. Czyżby bali się Tarnowa?

To wyjątkowo korzystne lato dla miasta pod Górą świętego Marcina. Przed pandemią w sezonie wakacyjnym z usług Tarnowskiego Centrum Informacji korzystało w dużym przybliżeniu 700 osób tygodniowo. Ten rok można uznać za naprawdę udany, ponieważ takie liczby padały już w maju.

Zainteresowanie turystyką jeszcze bardziej wzrosło po zniesieniu obostrzeń. Mimo obiegowej opinii, nadal jest wielu chętnych do odwiedzania Polskiego Bieguna Ciepła. Podróżujących można spotkać zwłaszcza na tarnowskim rynku.

Co z turystami z zagranicy?

Ci przyjeżdżają głównie z krajów europejskich. Na starówce już pojawiają się niemieckie tablice rejestracyjne. Miasto odwiedzają również osoby z Austrii, Węgier i Słowacji. Jednak są to wyjątki.

Tarnów nie cieszy się już taką popularnością wśród osób z zagranicy. Nie dlatego, że znudził się turystom lub jest w ich przekonaniu nieatrakcyjny. Przyczyny należy szukać gdzie indziej. Tym bardziej, że sytuacja dotyczy również innych miast w Polsce.

– Problem u nas jest taki, że my jesteśmy blisko granicy. W dalekich krajach w Ameryce i Azji Polska praktycznie zlewa się na mapie z Ukrainą, jakby ten konflikt u nas już był. Tak też jesteśmy postrzegani w Europie Zachodniej. Mamy sygnały, że we Francji było ostrzeżenie, żeby nie jeździć do Polski, bo Polska jest niebezpieczna. Natomiast w Hiszpanii wycieczki szkolne były zawracane z lotniska – tłumaczy Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji.

Wojna na Ukrainie nie odstrasza jednak wszystkich podróżników. Mimo sytuacji za wschodnią granicą są szanse na odrodzenie się branży turystycznej, która ucierpiała na skutek pandemii. Ruch krajowy utrzymuje się obecnie na rekordowym poziomie.

Czyżby Tarnów rzeczywiście miał tak duży potencjał? Przyznali to sami turyści. W zestawieniu „Top Atrakcje” ogłosili go najbardziej atrakcyjna miejscowością 2022 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Znasz te przysłowia o lecie i wakacjach? My podajemy początek, a Ty musisz dopasować zakończenie

Pytanie 1 z 15
Kiedy lipiec daje deszcze...
Właściciel agresywnego psa dostał wyrok