Śmierć na drodze

Śmiertelny wypadek na A4 koło Tarnowa. 35-letni sprawca został tymczasowo aresztowany

2023-03-22 13:12

Sprawca śmiertelnego wypadku, do którego doszło w sobotę, 18 marca 2023 roku, na 495 km autostrady, pomiędzy węzłami Tarnów-Centrum a Tarnów-Mościce w kierunku Krakowa na wysokości miejscowości Bobrowniki Wielkie, został tymczasowo aresztowany. 35-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego miał w organizmie aż 2,5 promila alkoholu.

Śmiertelny wypadek na A4 koło Tarnowa. Sprawca trafił do aresztu tymczasowego

W sobotę, 18 marca 2023 roku, około godziny 20:20, pomiędzy węzłami autostradowymi Tarnów-Centrum, a Tarnów-Mościce w kierunku Krakowa na wysokości miejscowości Bobrowniki Wielkie doszło do groźnego wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego. Z relacji świadków zdarzenia wynika, że kierowca fiata punto, którym podróżowały trzy osoby, jechał w kierunku Krakowa z nadmierną prędkością, zmieniając pasy ruchu i wyprzedzając inne samochody, jakby się z nimi ścigał. W pewnym momencie uderzył w naroże naczepy ciężarówki, a siła uderzenia odrzuciła osobówkę na bariery energochłonne i pas zieleni oddzielający pasy ruchu autostrady. W wyniku wypadku na miejscu zginął 36-letni pasażer fiata, który wypadł z pojazdu. Natomiast 35-letni kierujący oraz drugi 36-letni pasażer zostali przetransportowani do szpitala. Badania wykazały, że nie odnieśli większych obrażeń i mogli opuścić placówkę.

Policjanci, którzy pojawili się na miejscu, przebadali na trzeźwość uczestników zdarzenia. Okazało się, że 35-letni kierowca fiata miał w organizmie aż 2,5 promila alkoholu. Kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy. Sprawca wypadku trafił do Policyjnej Izbie Zatrzymań, a w poniedziałek, 20 marca 2023 roku, usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym prowadząc pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości. Decyzją tarnowskiego sądu, który przychylił się do wniosku prokuratury, został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Z jakiego miasta jest ten klub? 12/15 tylko dla orłów

Pytanie 1 z 15
Z jakiego miasta jest klub piłkarski Real Betis?
Świętokrzyskie. Policyjny pościg z finałem w... psiej budzie