policja

i

Autor: Pixabay

Pijana za kółkiem w Oleśnie

Kierująca audi wylądowała w przydrożnym rowie. Miała ponad 1,5 promila

W czwartek, 16 marca 2023 roku, w Oleśnie, miejscowości położonej w powiecie dąbrowskim, kierując audi straciła panowanie nad pojazdem, po czym wypadła z jezdni i wjechała do przydrożnego rowu. Kobieta nie odniosła obrażeń, ale pożegnała się z prawem jazdy, ponieważ przeprowadzone przez dąbrowskich policjantów badanie na trzeźwość wykryło w jej organizmie 1,5 promila alkoholu.

Olesno. Pijana 62-latka wylądowała w przydrożnym rowie

W czwartek, 16 marca 2023 roku, zaraz po północy, przy ulicy Sucharskiego w Oleśnie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Kierująca audi 62-letnia mieszkanka powiatu dąbrowskiego straciła panowanie nad kierownicą i zakończyła podróż w przydrożnym rowie. Jeden ze świadków, widząc jej nieudane próby wyjazdu z rowu, podszedł do osobówki, aby sprawdzić, czy kobieta nie odniosła obrażeń. Wówczas wyczuł od niej silną woń alkoholu. Następnie powiadomił o incydencie dąbrowskich policjantów. Po ich przybyciu na miejsce okazało się, że kierująca audi ma również problemy z utrzymaniem równowagi. Przeprowadzone badanie na trzeźwość wykazało w jej organizmie 1,5 promila alkoholu.

Mieszkanka powiatu dąbrowskiego straciła prawo jazdy. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, który orzekany jest na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Czy wiesz co znaczą te słowa? 7/10 oznacza, że umiesz mówić po polsku

Pytanie 1 z 10
Konfabulacja to:
Kierowca audi wyprzedził policjanta na podwójnej ciągłej