Robert Lewandowski

i

Autor: EPA/Enric Fontcuberta

Wiadomości

Robert Lewandowski sprzedał udziały w firmie fotowoltaicznej. Ile otrzymał?

Robert Lewandowski jest nie tylko jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, ale również świetnym biznesmenem. Dzięki prowadzeniu licznych biznesów zagościł w rankingu 100 najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost”. Gwiazdor FC Barcelony inwestuje m.in. w nieruchomości, gry, restauracje czy produkty spożywcze. Niedawno wzbogacił się sprzedając jedną trzecią swoich udziałów w spółce Hymon, która zajmuje się budowaniem farm fotowoltaicznych. Kwota transakcji robi wrażenie!

Robert Lewandowski sprzedał udziały w tarnowskiej spółce Hymon

Robert Lewandowski, jak donosi „Wprost”, sprzedał jedną trzecią swoich udziałów w Hymon, czołowej polskiej spółce zajmującej się instalacjami fotowoltaicznymi, wyróżnionej Diamentami Forbesa 2021 – nagrodą dla najdynamiczniej rozwijających się firm w naszym kraju. Kwota, która trafi na konto jednego z najlepszych piłkarzy świata nie jest wprawdzie znana, ale z ustaleń „Wprost” wynika, że może to być nawet 230 milionów złotych. Napastnik FC Barcelony był udziałowcem w firmie fotowoltaicznej przez dwa i pół roku. Według informacji przekazanych przez tygodnik nikt w tarnowskiej spółce nie chce komentować odejścia Roberta Lewandowskiego.

Informacja o sprzedaży spółki Hymon obiegła media kilka tygodni temu. Natomiast 14 marca 2023 roku w Internecie pojawiły się wzmianki, że 70 proc. udziałów w tarnowskiej firmie fotowoltaicznej kupiło dwóch zagranicznych inwestorów – japoński deweloper i zarządca nieruchomości Kajima oraz fundusz inwestycyjny Griffin Capital Partners. Wówczas jednak nie podano, że swoje udziały w Hymon sprzedał Robert Lewandowski.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Prosty test z motoryzacji dla każdego. Powyżej dwóch błędów - ŻENADA!

Pytanie 1 z 10
Logo marki Audi jest powszechnie znane. Na pewno? Z ilu kółek się składa?
PKO Ekstraklasa Raport 3.04
Listen on Spreaker.