Na sygnale

Pseudokibice weszli do galerii handlowej z maczetami i pistoletami. Wpadli w ręce tarnowskich policjantów

2024-04-23 13:54

Nieumundurowani policjanci z Tarnowa dokonali zatrzymania grupy pseudokibiców jednej z miejscowych drużyn piłkarskich, którzy uzbrojeni po zęby weszli do do Galerii Tarnovia przy ulicy Krakowskiej. W ręce funkcjonariuszy wpadło łącznie 9 osób, przy których ujawniono m.in. maczety, broń gazową na metalowe śruty oraz butle z gazem pieprzowym.

Tarnów. Policjanci zatrzymali grupę pseudokibiców. Mieli przy sobie maczety i pistolety

Nieumundurowani funkcjonariusze z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, podczas patrolowania miasta zauważyli w rejonie Galerii Tarnovia grupę podejrzanie wyglądających nastolatków. Kiedy młodzi ludzie weszli do placówki handlowej, policjanci ruszyli za nimi i dokonali ich wylegitymowania. Okazało się, że są to pseudokibice jednej z miejscowych drużyn piłkarskich w wieku od 16 do 19 lat. Zatrzymano łącznie 9 osób.

Policjanci ujawnili przy nastolatkach niebezpieczne przedmioty, wśród których znajdowały się: maczety, butle z gazem pieprzowym oraz broń krótka gazowa na metalowe kule. Zatrzymani dobrowolnie oddali funkcjonariuszom wszystkie przedmioty, tłumacząc przy tym, że są im one niezbędne do obrony własnej przed pseudokibicami przeciwnego klubu. Następnie przetransportowano ich do Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Tam sporządzono dokumentację z zabezpieczenia posiadanej przez nich broni. Dorosłych zwolniono po rozpytaniu, a nieletnich przekazano prawnym opiekunom.

— Zabezpieczone przedmioty zostaną przekazane do tarnowskiego sądu z wnioskiem o ich przepadek, a policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie przeprowadzą postępowanie w kierunku naruszenia artykułu 50a kodeksu wykroczeń. Za jego naruszenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna nie niższa niż 3000 złotych. Sprawa nieletnich trafi do sądu dla nieletnich — informuje asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. „Rambo”, „Commando”, „Top Gun”. Jak dobrze pamiętasz filmy akcji ery VHS?

Pytanie 1 z 10
Kim był John Matrix, w którego w filmie „Commando” wcielił się Arnold Schwarzenegger?
Kraksa w centrum Tarnowa. Młody kierowca wymusił pierwszeństwo