prędkość

i

Autor: Pixabay

Przekroczył prędkość o 100 km/h w obszarze zabudowanym. Pożegnał się z prawem jazdy

2023-02-14 14:25

W niedzielę, 12 lutego 2023 roku, 40-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, jadąc z prędkością 150 km/h, minął na drodze wojewódzkiej partol policji. Następnie wjechał do obszaru zabudowanego, ale zamiast zwolnić rozpędził swój samochód, przekraczając obowiązującą w nim prędkość o 100 km/h. W konsekwencji pożegnał się z prawem jazdy na trzy miesiące i zarobił 15 punktów karnych.

Tarnów. 40-latek przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 100 km/h

W niedzielę, 12 lutego 2023 roku, kierujący samochodem osobowym 40-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, poruszający się drogą wojewódzką, wjechał do obszaru zabudowanego z prędkością 150 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną tam prędkość o 100 km/h. Wcześniej jednak minął policjantów ruchu drogowego, którzy ruszyli za nim i doprowadzili do jego zatrzymania. Szarżujący kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. Ponadto mundurowi ukarali go grzywną wynoszącą 2500 złotych.

Tarnowska policja po raz kolejny zwraca się do kierowców z apelem o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Mundurowi przypominają, że najważniejsza jest jazda z „prędkością bezpieczną”, czyli taką, przy której można zachować możliwość pełnego panowania nad pojazdem. A wszystkim wciskającym zbyt mocno gaz przypominają, że drogi publiczne nie są torem wyścigowym, na którym rozgrywa się walka z czasem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Piosenka czy wiersz? My podajemy fragment, Ty zgadujesz

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. "Ile dałbym, by zapomnieć Cię, Wszystkie chwile te, które są na nie". Co to jest?
W biały dzień ukradli schody. Mieszkańcy myśleli, że to pracownicy z urzędu.