Roman Ciepiela i Henryk Łabędź

i

Autor: Urząd Miasta Tarnowa / Prawo i Sprawiedliwość Tarnów Roman Ciepiela ostro o Henryku Łabędziu

Wiadomości

Prezydent Tarnowa rozmawiał z kandydatem PiS na jego stanowisko. Padły dosadne słowa!

2024-03-01 14:33

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydata na stanowisko prezydenta Tarnowa. Jest nim Henryk Łabędź, prezes Zakładów Mechanicznych „Tarnów”, który podczas briefingu prasowego, zorganizowanego przez partię na tarnowskim Rynku, nazwał siebie „człowiekiem od zadań specjalnych”. Jak twierdzi, Tarnów znajduje się w trudnej sytuacji, więc swoją energią i doświadczeniem chciałby postawić miasto na nogi. Z Henrykiem Łabędziem miał okazję porozmawiać Roman Ciepiela. Obecny włodarz postanowił skomentować to spotkanie.

Roman Ciepiela ocenił szanse kandydata PiS w walce o fotel prezydenta Tarnowa. Co sądzi o Henryku Łabędziu?

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydata, który w kwietniowych wyborach samorządowych powalczy o stanowisko prezydenta Tarnowa, a także pretendentów do Rady Miejskiej. O fotel przy ulicy Mickiewicza powalczy Henryk Łabędź, prezes Zakładów Mechanicznych „Tarnów”, który będzie ubiegał się również o miejsce w Sali Lustrzanej. Na liście PiS znaleźli się też m.in. Sebastian Mucha, Michał Ligęski, Seweryn Partyński, Maciej Aleksander, Józef Gancarz, Barbara Koprowska czy Mirosław Biedroń, przewodniczący klubu radnych PiS.

Największe emocje w mieście wzbudza pojedynek Henryka Łabędzia z Jakubem Kwaśnym, przewodniczącym Rady Miejskiej w Tarnowie i reprezentantem Inicjatywy Miejskiej Nasze Miasto Tarnów, który w wyborach na prezydenta Tarnowa będzie wspólnym kandydatem „Koalicji 15 października”. Przypomnijmy, że Jakub Kwaśny otrzymał rekomendację Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. Wcześniej jako wspólną kandydatkę rozważano wiceprezydent Tarnowa Małgorzatę Mękal, która uzyskała poparcie Zarząd Powiatu Tarnowskiego Grodzkiego Platformy Obywatelskiej. Ostatecznie będzie się ona ubiegać o miejsce w Radzie Miejskiej. Szanse kandydata PiS ocenił obecny włodarz miasta Roman Ciepiela, który w ostatnich dniach miał okazję porozmawiać z nim o Tarnowie.

— Zamieniłem dzisiaj kilka zdań nt. Tarnowa z Henrykiem Łabędziem. Po tej rozmowie nabieram głębokiego przekonania, że Jakub Kwaśny wygra w I turze — napisał na swoim oficjalnym Facebooku prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Przypomnijmy, że w wyścigu o fotel przy ulicy Mickiewicza uczestniczy również kandydat bezpartyjny Krzysztof Rodak, były prezes tarnowskiego MPEC-u, reprezentowany przez komitet wyborczy TAK dla TARNOWA.

Sonda
Czy weźmiesz udział w kwietniowych wyborach samorządowych?

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sala Lustrzana w Tarnowie. To tam obraduje Rada Miejska [GALERIA]

Nadmierny optymizm Tuska w stosunku do Dudy? | DUDEK O POLITYCE