PORTRET zbiorowy tarnowian już gotowy. ZNAJDŹ siebie na zdjęciu!

2022-10-23 14:38

W niedzielne popołudnie, 23 października 2022, na tarnowskim rynku wykonany został pamiątkowy portret mieszkańców. Wśród tarnowian, którzy przyszli wziąć udział w akcji Rady Osiedla Starówka, była między innymi para młoda. Zdjęcie ma trafić do kapsuły czasu, która zostanie otworzona za 96 lat.

W niedzielę, 23 października, na rynku w Tarnowie zebrali się mieszkańcy miasta, którzy chcieli znaleźć się na zbiorowym portrecie. Zdjęcie, za pomocą drona, wykonał znany tarnowski artysta fotografik Paweł Topolski. Wśród osób zgromadzonych pod Ratuszem znalazła się między innymi młoda para. Przybyli tarnowianie w różnym wieku, niektórzy w kolorowych strojach a nawet z tabliczkami, na których wypisali swoje imiona.

- Przyszłam, bo to wyjątkowa okazja. Jak mój wnuk usłyszał o zbiorowym portrecie, to powiedział: „Babciu idź, ja cię na tym zdjęciu będą potem szukał”, no i jestem! - powiedziała Radiu ESKA Tarnów jedna z uczestniczek wydarzenia. - Przyszliśmy, bo to kawałek historii, warto być jej częścią. Świetny pomysł, może kiedyś moje wnuki odnajdą mnie na tym zdjęciu – dodawali inni.

Tarnów: w domu przy ul. sw. Marcina znaleziono ciała 4 osób. To rodzina, kobieta 41l. Mężczyzna 43, oraz dzieci 3 lata i 6 lat

Zbiorowy portret tarnowian został wykonany z inicjatywy Rady Osiedla Starówka w Tarnowie. Zdjęcie ma być jedną z licznych pamiątek, jakie trafią do kapsuły czasu, która 30 października ma zostać uroczyście wmurowana w Zaułku Spicymira.

- Nie wyobrażamy sobie tej kapsuły czasu bez wspólnego portretu tarnowian Anno Domini 2022. Tam będzie dużo ciekawych rzeczy, list do przyszłych pokoleń, będą opisy tego jak wyglądało nasze miasto, no i chcemy pokazać obywateli Tarnowa. To taka okazja, żeby zaistnieć na fotografii i być zobaczonym przez przyszłe pokolenia, które za 96 lat będą otwierały tę kapsułę czasu – zapowiada Ryszard Żądło z Rady Osiedla Starówka w Tarnowie.

W niedzielę, 30 października 2022, kapsuła czasu ma zostać uroczyście wmurowana w Zaułku Sycimira Leliwity przy ulicy Wałowej w Tarnowie, tuż obok multimedialnego Centrum Artystycznego. Więcej o tym piszemy TUTAJ. Natomiast wbrew wcześniejszym zapowiedziom, inicjatorzy chcą, by została otwarta ponownie nie za 100, ale za 96 lat, dokładnie w 200 rocznicę odzyskania niepodległości.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ PRL: Kultowe programy telewizyjne PRL-u

Pytanie 1 z 10
Losowanie Dużego Lotka. W najstarszych odcinkach pani zrywająca pieczęć lakową Totalizatora Sportowego miała przy sobie: