Policja

i

Autor: Justyna Świderska Zdjęcie ilustracyjne

ZABLOKOWANA droga w Rudce. Samochód osobowy uderzył w dom. Kierowca nie żyje

2022-10-23 11:34

Feralny niedzielny poranek na drogach regionu tarnowskiego. W miejscowości Rudka w gminie Wierzchosławice samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w dom. Droga została zablokowana, konieczna była interwencja ratowników LPR. Niestety kierowcy nie udało się uratować.

W niedzielny poranek, około 10:00, służby odebrały zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w miejscowości Rudka w gminie Wierzchosławice. Kierowca samochodu osobowego utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w pobliski budynek mieszkalny. Do poszkodowanego, ponad 70-letniego mężczyzny, który siedział za kierownicą, wezwano ratowników Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo wysiłków, życia kierowcy nie udało się jednak uratować. Natomiast droga w miejscu zdarzenia została zablokowana.

Wyjaśnianiem okoliczności tego wypadku zajmuje się policja, która przypomina kierowcom o koniecznej ostrożności. Warunki na drogach bywają zmienne. Jesienna pogoda sprawia, że trasy miejscami są śliskie, a widzialność coraz gorsza. Tarnowska drogówka zachęca do darmowego kontrolowania świateł. Do 15 grudnia, w określonych dniach, w wybranych stacjach diagnostycznych na terenie powiatu tarnowskiego można wykonać bezpłatnie taką kontrolę pojazdu. Wykaz znajdziecie na stronie tarnowskiej policji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Czy mógłbyś zostać gwiazdą disco polo?

Pytanie 1 z 9
Lata dziewięćdziesiąte: