Przemoc

i

Autor: Tumisu/Pixabay/cc0 PCPR pomaga ofiarom przemocy

Pomogą ZA DARMO. Spotkania z psychologiem w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie

2023-02-01 16:28

Zdarza ci się doświadczać przemocy w domu? Skorzystaj z pomocy fachowców. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie ogłasza nabór chętnych do udziału w projekcie psychologiczno-terapeutycznym. Zainteresowani mogą liczyć na darmowe wsparcie specjalistów podczas zajęć grupowych oraz indywidualnych.

To nie zawsze siniaki. Przemoc zazwyczaj utożsamia się z biciem, ale ma ona wiele różnych postaci. To także przemoc słowna, ekonomiczna czy psychiczna. Doświadczenia specjalistów wskazują, że takich przypadków w Tarnowie i regionie przybywa. Dlatego Powiatowe Centrum pomocy Rodzinie cyklicznie organizuje programy terapeutyczne, skierowane do ofiar, jak i sprawców przemocy domowej.

POSŁUCHAJ: o pomocy dla ofiar przemocy domowej mówi Anna Górska, dyrektor PCPR w Tarnowie

- Z naszych doświadczeń wynika, że nie potrafimy ze sobą rozmawiać. Żyjemy szybko, dużo pracujemy, zajmujemy się mnóstwem spraw, w ostatnich latach pandemia i przymusowa kwarantanna w domu, później wydarzenia związane z wojną w Ukrainie, to wszystko sprawia, że jesteśmy coraz mniej odporni na stres. Do tego mamy trudności w komunikacji. Za pośrednictwem komputerów czy komunikatorów w telefonach jest łatwiej, wystarczy kliknąć. Tymczasem budowanie i dbanie o realne relacje wymaga więcej wysiłku, nie potrafimy i nie zawsze chcemy się o tego przykładać – zauważa Anna Górska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie.

Bawił się w żołnierza i postrzelił siostrę

Placówka po raz kolejny zaprasza dorosłe osoby z powiatu tarnowskiego, które doświadczają przemocy w domu, aby skorzystały z darmowego programu spotkań z psychologiem. To sesje grupowe i indywidualne, wszystkie objęte klauzulą całkowitej poufności. Specjaliści poznają sytuację osoby, pomagają rozpoznać problem, a później podpowiadają, jak można próbować sobie z nim radzić. Jeżeli po zakończeniu projektu ktoś nadal chce korzystać z pomocy specjalisty, to jest taka możliwość. Wszystkie propozycje są darmowe.

Zainteresowani wsparciem już mogą się zapisywać do udziału. Projekt realizuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w swojej siedzibie przy ulicy Urszulańskiej w Tarnowie. Zajęcia w ramach projektu koncentrują się między innymi na promowaniu wartości i godności drugiego człowieka. A o szczegółach przeczytacie na stronie pcprtarnow.pl.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak powinieneś spędzić ferie? Rozwiąż nasz quiz i się przekonaj!

Pytanie 1 z 9
Lubisz sporty zimowe?