pijana kobieta

i

Autor: Pixabay

Pijana matka „zajmowała się” 4-miesięcznym synkiem. W mieszkaniu trwała libacja alkoholowa

W centrum Tarnowa doszło do wstrząsających wydarzeń. 38-latka zabrała swojego 4-miesięcznego synka na libację alkoholową do 46-letniego znajomego. W mieszkaniu, w którym przebywali panował przerażający chłód, co spowodowało wychłodzenie organizmu dziecka. W czasie interwencji policji kobieta i mężczyzna byli kompletnie pijani.

Tarnów. Kompletnie pijana matka „zajmowała się” 4-miesięcznym synkiem

We wtorek, 3 stycznia 2023 roku, w godzinach południowych funkcjonariusze z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum otrzymali zgłoszenie z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu o podejrzeniu niewłaściwej opieki nad dzieckiem. Miała się tego dopuścić tamtejsza mieszkanka przebywająca w Tarnowie. Mundurowi udali się więc pod wskazany adres, a to, co zobaczyli na miejscu mocno ich zszokowało. W mieszkaniu należącym do 46-letniego znajomego 38-latki trwała libacja alkoholowa, a temperatura była tak niska, że zagrażała zdrowiu, a nawet życiu 4-miesięcznego dziecka. Ponadto w pomieszczeniach panował bałagan, i wszędzie walały się śmieci. Kobieta miała w organizmie 1,7 promila alkoholu, a mężczyzna 2,5 promila.

38-letnia kobieta, która podczas interwencji obrażała i groziła policjantom, trafiła do aresztu. Natomiast 46-latek został zatrzymany do wytrzeźwienia. Mundurowi wezwali również ratowników medycznych, którzy stwierdzili u niemowlęcia oznaki wychłodzenia i niedożywienia, a następnie przetransportowali go do szpitala.

Mieszkanka Mielca odpowie za znieważenie policjantów oraz kierowane pod ich adresem groźby, a także za narażenie dziecka na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. O tym, kto zaopiekuje się chłopcem po wyjściu ze szpitala zadecyduje sąd rodzinny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Auta i marki motoryzacyjne na literę A. Komplet punktów Awykonalny!

Pytanie 1 z 10
Siedziba Audi AG mieści się w niemieckim mieście. Którym?
Konferencja prasowa Krzysztofa Rutkowskiego na temat zaginionej Jagody z Poronina