Przybory szkolne

i

Autor: Bruno/Pixabay/cc0 Powrót do szkoły

Edukacja

Pieniądze na wyprawkę szkolną. Od 1 lipca można składać wnioski do programu "Dobry start"

2023-06-30 15:30

Wakacje dopiero się zaczęły, a rodzice i opiekunowie mogą już zacząć myśleć o przygotowaniach do kolejnego roku szkolnego. W sobotę, 1 lipca 2023 roku rozpocznie się przyjmowanie wniosków do tegorocznej edycji programu "Dobry start". Chodzi o 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia. Kto złoży wniosek we wakacje może liczyć na pieniądze jeszcze we wrześniu.

Od 1 lipca można się starać o świadczenie "300 plus"

Ważna informacja dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku szkolnym. Od soboty, 1 lipca 2023 roku można się starać o świadczenie z tegorocznej edycji programu "Dobry start". Chodzi o 300 złotych, które można przeznaczyć na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia. Z deklaracji Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wynika, że złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.

- Chociaż do 1 września zostało jeszcze trochę czasu, to nabór wniosków w ramach tegorocznej edycji programu "Dobry start" rusza już w sobotę, 1 lipca. Chcemy, by pieniądze trafiły do rodziców i opiekunów jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego i pozwoliły sfinansować zakup wyprawki szkolnej. By tak się jednak stało, warto złożyć wniosek jak najwcześniej – przekonuje minister Marlena Maląg, w komunikacie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Jak ubiegać się o świadczenie "300+"?

Wnioski o świadczenie Dobry start można składać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych tylko drogą elektroniczną. Do wyboru są 3 kanały elektroniczne: portal Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Emp@tia, PUE ZUS i bankowość elektroniczna.

Wypłata przyznanego świadczenia nastąpi w formie bezgotówkowej, na wskazane we wniosku konto bankowe.

Wnioski o świadczenie "Dobry start" można składać, tak jak w poprzednich latach, od 1 lipca do 30 listopada danego roku. Natomiast złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Świadczenie Dobry start w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole do ukończenia przez nie 20. roku życia. W przypadku dzieci z niepełnosprawnością – do ukończenia 24. roku życia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Jak dobrze pamiętasz najlepsze horrory ery VHS? Quiz dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Kto zabija obozowiczów w kultowym slasherze „Piątek trzynastego” z 1980 roku?
Potrząsnął dzieckiem na śmierć