Pamiątka z czasów wojny ODKRYTA w Lubince. Trzeba było wezwać saperów [ZDJĘCIA]

2022-06-27 13:00

Kolejne groźne znalezisko w powiecie tarnowskim. Tym razem na ogromny niewybuch natknięto się podczas prac budowlanych w miejscowości Lubinka. Według specjalistów to pocisk artyleryjski z czasów wojny. Prace przerwano, na miejsce wezwano saperów z Rzeszowa.

Pamiątka z czasów wojny na placu budowy

Groźnego odkrycia na jednym z placów budowy w miejscowości Lubinka dokonano w piątek, 24 czerwca. Po godzinie 13:00 dyżurny tarnowskiej policji otrzymał informację o odnalezieniu przedmiotu, który przypomina pocisk. Wykopano go podczas prac budowlanych. Na miejsce wysłano patrol minersko-pirotechniczny z tarnowskiej komendy. Funkcjonariusze określiśli niebezpieczne znalezisko, jako niewybuch z czasów wojennych.

- Pocisk artyleryjski kalibru 150 mm. został odnaleziony podczas równania terenu pod budowę domu. Nie było konieczności ewakuacji z uwagi na znaczą odległość od najbliższych zabudowań. O znalezisku zostali powiadomieni saperzy z 21 batalionu Wojska Polskiego z Rzeszowa, którzy sobotę przed południem odkopali niewybuch, zabezpieczyli i wywieźli do miejsce jego neutralizacji - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Za każdym razem, kiedy dochodzi do takich sytuacji policjanci ponawiają apel do mieszkańców regionu tarnowskiego, aby właściwie zachowywać się, gdy natrafimy na niebezpieczny przedmiot. Dotykanie, sprawdzanie czy przenoszenie ich to bardzo zły pomysł. Należy jedynie oznaczyć takie miejsce, a następnie zawiadomić policję. Dyżurnego najbliższej jednostki skieruje w to miejsce funkcjonariuszy, którzy są przygotowani do działania w takiej sytuacji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Jedynie połowa z was zdoła zdobyć 5/10!

Pytanie 1 z 10
Który wodospad w Polsce jest największy?
Pierwsze wakacyjne Silent Disco w Tarnowie